Klub je po dvou výhrách v řadě v trochu lepší kondici než byl ještě v neděli v podvečer, ale sportovní manažer Martin Vejvoda stejně jako nikdo další situaci nechce a nemůže přeceňovat. „Každý bod je dobrý, zvlášť po tak dlouhé sérii porážek, která nás potkala. A přestože vím, že proti varů i Litvínovu to bude spíš boj než nějaký krásný hokej, věřím, že zápasy zvládneme. Pokud jako v Třinci vsadíme na obětavost a bojovnost," říká Vejvoda.

V klubu se řeší také případ Doudera. Talentovaného beka, který má za sebou i čerstvou reprezentační zkušenost, minulý týden proti Plzni trenér Zdeněk Vojta posadil na lavici náhradníků s tím, že je u příliš vysokého počtu inkasovaných branek. Milan Doudera se poté zlobil, že důvodem mohlo být i to, že dosud nepodepsal s Rytíři smlouvu, což však odmítl. „ Od Kladna jsem žádnou nabídku nedostal," mračil se.

V Třinci už zase hrál a vedení klubu dál vede jednání s jeho agentem Františkem Tauschem. K problému ale chce přistoupit opatrně, je totiž dost citlivý. „Pro nás jednání nikdy neskončila a zájem o Milana Douderu máme. Víc zatím říkat nechci. Věci se nějak vyvíjejí a až bude správná chvíle, určitě budeme fanoušky informovat," řekl Deníku sportovní manažer Rytířů Martin Vejvoda.

Vary s Balánem, ale bez Hrušky

Karlovarští odjedou dnes do Kladna s jasným cílem. „Potřebujeme bodovat. V posledních zápasech jsme nehráli špatně, ale na body to nestačilo. Pokaždé jsme prohráli o branku," říká na úvod trenér Jaromír Kverka.

Výkony Energie sráží velice nízká produktivita. „Je to logické. Snažíme se hrát hodně defenzivní styl hry a je tomu trochu obětován útok. Kluci, když makají dozadu na sto procent, tak dopředu už to tolik nejde. Nicméně jsme od úterý pracovali na koncovce," přidal Kverka a doplnil, že do sestavy se vrací uzdravený Stanislav Balán.

„Nastoupí místo Radima Hrušky. Ten není stoprocentně v pořádku," vysvětlil Kverka s tím, že do sestavy se jinak zasahovat nebude.

Kladno se opírá o zkušené harcovníky Pateru, Kaberleho, Tenkráta nebo Hlaváče. „Nebezpeční jsou především v přesilových hrách. Navíc parta matadorů je doplněná o bojovníky a podařilo se jim získat nějaké body," přidal.

Zájezd do Litvínova i s focením!

Fanklub Kladna pořádá v neděli výjezd na zápas do Litvínova. Pár nadšenců bylo i v Třinci - ti zaslouží skutečně uznání za oddanost - ale na sever Čech pojede lidí víc. V neděli 24. listopadu se pocestuje autobusem, odjezd od zimního stadionu je v 15:15.

Předpokládaná cena (včetně vstupenky za 90,-) je 250/ 300,- (fanklub + permanentkáři / ostatní). Přihlášky prosí členové fanklubu formou SMS na: 728 160 505 nebo mailem na: gimax@seznam.cz.

Pokud nebude přihlášeno do páteční půlnoci alespoň 35 lidí může se stát, že autobus nevyjede a pojede se individuálně. "Proto prosíme přihlášky co nejdříve. Díky za pochopení. Po předchozí domluvě je možnost nástupu cestou, ve Smečně, Slaném, či Lounech," říká Jaroslav Zelenka.

Průběžný přehled přihlášených sledujte na www.fanklubpoldikladno.cz.

Před odjezdem (cca ve 14:30) proběhne tradiční hromadné focení.