„Pro nás je ta částka neuvěřitelná. Věřili jsme, že výtěžek bude skvělý, protože o dresy byl dlouhodobě mezi fanoušky velký zájem. Průběžně jsme očekávali 300 tisíc, ale když jsme dosáhli půl milionu, bylo to popravdě vysoko nad naše očekávání. Rozhodně se v aukci promítl fakt, že Jarda dal v tom dresu svůj první letošní gól. Za klub všem dražitelům moc děkuji,“ uvedl tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl.

Rytíři pořádají aukce hraných dresů pravidelně a pokaždé pokořili částku sto tisíc korun. Loni nabídli fanouškům zimní dresy k původně plánované akci Winter Hockey Games a komunitnímu centru Vítej v Hřebči darovali polovinu z více než sto padesáti vybraných tisíc.

Dosud nejvyšší částku fanoušci vyplatili ve výlukové sezoně 2012/13 za originální zlaté dresy, ve kterých nastoupily i tehdejší hvězdy NHL. Jágrova uniforma vynesla přes 150 tisíc a celkový výtěžek atakoval hranici 450 tisíc. Druhou nejvyšší sumu vybrali Rytíři za sezonní trikoty z ročníku 2019/20. Tehdy šly do prodeje jak bílé, tak modré dresy a klub za ně dostal 304 tisíc. V téže sezoně Rytíři ještě nabídli fanouškům černé dresy Knights Foundation a utržili za ně pro svoji nadaci 184 tisíc.

Na ještě vyšší částku se nyní vyhoupl pouhý jeden dres – ten, ve kterém nastoupil na začátku roku proti Plzni Jaromír Jágr. Jeho cenu pochopitelně navýšil fakt, že v něm legendární útočník vstřelil první gól v sezoně a zároveň první gól po padesátce. Zájemce proto neváhal za tento hokejový artefakt zaplatit závratných 185 823 korun.

Druhou nejvyšší sumu vynesl dres kapitána Tomáše Plekance, který se vyšplhal na 53 400. Vysoko si fanoušci vážili také mládežnického reprezentanta Jiřího Ticháčka, jehož dres se prodal za 26 700. Do závratných výšin vystoupala částka i přesto, že Ticháček do utkání nenastoupil, protože ve stejné době bojoval na mistrovství světa do 20 let.

Celkově kladenský hokejový klub vybral za 23 hraných dresů těžko uvěřitelných 501 023 korun. Peníze nyní poputují na konto klubové nadace Knights Foundation a poté se opět budou rozdělovat potřebným.