Kladno má za sebou čtyři porážky v řadě, to pro něj v sezoně však není tou nejhorší sérií. Navíc dvakrát bralo aspoň bod proti Brnu a Hradci. Nicméně Boleslav se v posledních kolech také zvedla, zapsala dvě tříbodové výhry a bodovala také v Třinci, což se tolik nečekalo.

Kladenští naposledy také podali slušný výkon, jen ho doma proti Hradci zase nedokázali přetavit ve tři body, nebo aspoň ve dva, protože v prodloužení měli Pytlíkem obrovskou šanci. Proti Boleslavi bodovali zatím v obou vzájemných střetech sezony, když na jejím ledě vystřelil tři body Radek Smoleňák a doma se kromě něj jedinkrát v sezoně trefil jeho kamarád Michael Frolík. Stačilo to však jen na porážku 2:3 v prodloužení.

Július Hudáček v dresu Kladna.
Hudáček napsal otevřený dopis. Vždy jsem byl proti válce na Ukrajině, říká

Právě Frolík a také obránce Jake Dotchin citelně schází Rytířům už několik kol a zejména u Dotchina se čeká, zda přece jen do důležitého duelu nenastoupí. Obě mužstva si však sestavy chrání jako oko v hlavě a nechtějí odkrývat karty.

Každopádně se bude hrát zajímavý zápas, který může leccos napovědět o tom, kdo letos spadne do baráže.

Potvrzenou posilou Rytířů je Mareks Mitens

Kladenský klub po nepovedeném dvoudenním angažmá Julia Hudáčka potvrdil dohodu s jiným maskovaným mužem, mladým Lotyšem Mareksem Mitensem. ten má za sebou zámořské zkušenosti z farmářské AHL nebo unirzitní NCAA. Loni však odchytal jediný zápas a v téhle sezony žádný. Rytíři ho přesto po týdenní zkoušce podepsali. 

Mareks Mitens, nová posila Kladna do branky.Mareks Mitens, nová posila Kladna do branky.Zdroj: Foto: Utica Comets