Utkání sice v prodloužení rozhodl chomutovský Koblasa, ale fanouškům to moc nevadilo. Hned po rozhodujícím gólu totiž propukly hlavní oslavy. Po první děkovačce následovalo společné focení, ale pak už na ledovou plochu byli vpuštěni také fanoušci.

Radost byla jasně patrná na všech hráčích. Pětilitrové lahve sektu se zmocnil Ladislav Zikmund, který pěnivý mok stříkal na všechny strany. V obležení byli doslova všichni hráči. Pochopitelně největší zájem byl o Jaromíra Jágra, který se s fanoušky fotil v prostorách mezi střídačkami.

Ostatní hokejisté slavili s fanoušky na ledě. Dlouhá fronta stála například na Petra Vampolu, který si tak kladenské oslavy postupu užíval už podruhé. A že vydržel dlouho – z ledu odcházel až mezi posledními.

Stejně tak si užíval oslavy i kapitán Rytířů Jakub Strnad, který si našel místečko až v prostorách, kde obvykle stojí branka, ale velké množství fanoušků putovalo přes celé kluziště, aby si s ním plácli či se nechali vyfotit.

V oslavách nebyli pozadu ani krajánci hájící kladenské barvy. Z blízka se tak fanoušci mohli přesvědčit, jak vysoký je například André Lakos. Obzvláště ještě na bruslích skutečně vynikal. Naopak kanadský úsměv prokazoval vždycky dobře naladěný Brendon Nash.

Na ledě ale bylo možné slavit i s hráči, kteří do posledních zápasů vůbec nezasáhli, jako byl třeba útočníci Kubík s Kružíkem.

Oslavy pokračovaly i tam, kam fanoušci nemohli. Vidět to bylo například na pozápasových rozhovorech, kdy každý z respondentů dostal svou sprchu sektu. Vyprávět by o tom mohli hlavně Redlich se Zikmundem, který dostal „zásah“ rovnou ze dvou stran.

Ani odjezd od stadionu neproběhl bez povšimnutí. Fanoušci si totiž vyčíhali auto s hráči a oslava tak probíhala i před stadionem. Mnohým se tak určitě do paměti vryje moment, kdy na střeše odjíždějícího auta seděl kapitán Strnad a mával modrobílou zástavou.

Snad bude důvod k podobným oslavám i v dalších, už extraligových, sezónách!

Jan ŠEJHL