Zápas se pro vás vůbec nevyvíjel dobře, Most byl dlouho nečekaně lepším mužstvem a vedl po dvou částech 3:2. Věřili jste v obrat?

Já určitě ano. Oni totiž sice dali góly, ale hlavně z přesilovek, které hráli výborně. My je také nehráli špatně, jenom jsme málo stříleli. Což jsme v poslední třetině změnili a to byl asi klíč k úspěchu. Most byl ale hodně houževnatý a hráli výborný hokej.

Překvapilo vás to od nich?

Je pravda, že dvě třetiny byli lepší. Nám vůbec nešly nohy, málo jsme si pomáhali, byli jsme daleko od sebe. Čtyři jsme koukali na toho jednoho, co udělá s pukem a to nikdy nemůžeme udělat.

Navíc se opakovala tradice – skórovali proti vám kladenští odchovanci Zeman s Havlíčkem…

Každý kdo někde hrál, tak se pochopitelně chce před bývalým týmem předvést. Má prostě větší motivaci. Ale my jsme to zvládli a to nás moc těší (úsměv).

Trenér hostů Zachrla litoval hlavně vašeho gólu na 3:3, přišel totiž brzy po zahájení třetí třetiny. Dobrá střela od modré…

Dal mi to tam super Áda (Stach). Nebyla to žádná závratná střela, jenže gólman se zrovna přesouval a padnul mu mezi nohy. To nás dostalo zpátky do zápasu, potom už jsme byli podle mě lepší.

Rozhodující branka na 4:3 v přesilovce byla trochu z úhlu, ale puk pěkně prosvištěl do vinglu…

Trochu jsme něco takového zkoušeli na tréninku. Když chci najet na střelu, musím to vzít víc od mantinelu, jinak na našem malém hřiště je vždycky hned někdo u mě a strčí mi tam hokejku.

Byl po druhé třetině v kabině nějaký rámus?

Ani ne. Hlas se zvednul, ale pozitivním způsobem. Trenér trochu proházel sestavu a vyšlo to. Máme důležité vítězství.