Po krátké přestávce čekají svěřence trenérů Jindřicha Lidického a Petra Tatíčka dvě venkovní utkání. V pátek zajíždí do Mladé Boleslavi (10., 39 bodů, první zápas 4:3 sn) a druhý den do Liberce (8., 40, 5:4 pp). Oba jejich soupeři nutně potřebují body, aby byli účastníky nadstavbové části, která se bude týkat dvanácti týmů z osmnácti.

Rytíři jsou v tabulce s 52 body třetí a víceméně mají postup jistý. Náskok devatenácti bodů na třináctou příčku by to měl jistit.

„Každý zápas ale chceme vyhrát, abychom skončili v horních patrech tabulky. Bylo by to dobré pro sebevědomí kluků,“ uvedl Lidický s tím, že se hráči, co se týče životosprávy, se svátky dobře popasovali. „Nikdo kila nenabral. Poznali bychom to okamžitě, jak začnou bruslit. Nepotřebujeme váhu, stačí nám zkušené oko,“ usmíval se Lidický.

Rytíři jsou se 119 vstřelenými góly nejlépe střílejícím celkem soutěže, což se promítá také do individuálních statistik. Tomáš Vildumetz kraluje s 53 body kanadskému bodování (18+35), Křešimir Schildhabel je třetí (23+13) a zároveň i druhý mezi střelci. Na druhou stranu pouze pět mužstev brání hůř než Kladenští.

Na svém ledě se Kladno představí až příští pátek soubojem s patnáctým Třincem (4:3), druhý den přivítá šestnácté Vítkovice (9:4).