Slavia vyhrála první třetinu, když potrestala liknavost kladenského Zacharčuka, který jí chybou daroval jediný gól už v pátek a v sobotu připojil další hrubku, jíž trestal bombou Kafka. Šance hostů měl i jejich nejlepší útočník Šmerha, ale toho zastavila tyčka, zatímco kladenské hráče zastavoval opět skvěle chytající Michajlov. Lapil čtyři sólové nájezdy a další tři čisté tutovky, neuspěly ani ověřené značky typu Jágr, Plekanec nebo Hlava.

Michajlovův domek zůstal zakletý i ve druhé části, v níž domácí chvílemi hodně tlačili, ale nakonec mohli spíše inkasovat sami, protože sešívaní hráli lépe přesilovku a byli nebezpeční i v oslabení. Košarišťana opět dvakrát zachránila branková konstrukce.

Ve třetí třetině Rytíři přece jen vyrovnali, ale autorem branky nebyl žádný osvědčený kanonýr, ale muž, jenž téměř zásadně skóruje pouze v play off – obránce Martin Kehar. Má skutečně čich na tyhle situace a jeho bomba ve 45. minutě šla přesně do šibenice.

Domácí pak v touze rozhodnout opět narazili dvakrát na Michajlova, jenž neuvěřitelně vyčapal zblízka Kubíka i Jágra. Na druhé straně mohl hrubky využít Vampola a pak málem skóroval jeden z rozhodčích, který tečoval nahození hostů těsně mimo Košarišťanovu klec.

Slávisty polila hrůza v 57. minutě, kdy její hlavní postava Michajlov škobrtla, upadla a na něj sletěl Marosz. Slávista kvůli bolesti zřejmě kolena pokračovat nemohl a mezi tyče musel stejnojmenný syn legendárního brankáře a trenéra slávistických brankářů Romana Málka.

Dovedl zápas do prodloužení, v něm ještě chytil velkou šanci Plekancovi, ale poté se před něj natlačil z úhlu Hlava, puk se odrazil k Melkovi a ten zblízka rozhodl. Byl to ten nejlepší odpustek za naprosto zbytečný faul a vyloučení chvíli před gólem.

„Zápas pro nás byl složitý v tom, že jsme neproměňovali šance. Měli jsme jich přitom hodně vyložených, střely z mezikruží, úniky sami na bránu nebo dva na jednoho. To byl největší problém. Naštěstí jsme v prodloužení ubránili výborně oslabení a tím jsme si zasloužili druhou výhru,“ mínil domácí asistent trenéra Jiří Burger.

A hlas ze Slavie? "Kluky dnes pochválím za zlepšený přístup k zápasu, bylo to opravdu lepší než včera. Povedlo se nám i jít do vedení, bohužel se nám nepovedlo náskok udržet a pak jsme inkasovali i v prodloužení,“ zklamaně hodnotil asistent kouče Pavel Kolařík. Dodal, že je pořád optimistický. „Snad se naše výkonu budou dál zlepšovat a doma vyrovnáme sérii na 2:2.“

Rytíři Kladno – Slavia Praha 2:1 PP (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 45. Kehar (Plekanec), 65. Melka (Hlava) – 10. Kafka (Vampola, Kuťák). Rozhodčí: Hucl, Šindel – Jindra, Hnát. Vyloučení: 7:6, navíc Šmerha (SR) na 10 min., bez využití. Střely na branku: 45:28. Stav série: 2:0.

Kladno: Košarišťan – Frye, Kehar, Mikliš, Sorokin, Snuggerud, Zacharčuk – Machala, Plekanec, Jágr – Guman, Marosz, Račuk – Hlava, Pitule, Melka – Hajný, Filip, Bílek – Kubík.

Slavia: Michajlov (57. Málek) – D. Krejčí, Sedlák, Jeřábek, Buchta, J. Říha, J. Novák, T. Duda – Kafka, Vampola, Kuťák – Pšenička, Šteiner, Šmerha – J. Doležal, Poletín, M. Ondráček – Všetečka, Vlček, Jaroslav Brož.