První dvanáctiminutovku odehráli Rytíři velmi slušně a měli i velké šance. Hlavně Kaut a v oslabení Plekanec, jenže Honzík, jehož jihlavští trenéři upřednostnili před Lundströmem, oba pokusy vychytal.

Jihlava si postupně pomohla výborným pohybem a využívala chyb Rytířů na útočné polovině. Ke konci třetiny takhle pláchl Pekr, nahrál ještě Andělovi a ten nedal Cikánkovi naději. Vzápětí ještě dlouhá hůl Lakose lapila jasnou šanci Čachotského, ale po přestávce stejně Dula zvýšila. Ze své už třetí přesilovky Matějíček nastřelil od modré a Cikánek přes Dostálka neviděl vůbec nic – 2:0.

Teprve pak se Kladno do soupeře pořádně zakouslo a do konce třetiny ho nepustilo k ničemu. Ofenzivu řídil aktivní Zikmund, ale prosadili se jiní. Plekanec nejprve v jasné šanci neuspěl, v nastalé mele však Jágr nešťastně bruslí kopl Honzíka do hlavy a brankář musel na šití. Krátký Lundstromův záskok Rytíři využili díky úžasnému průniku Redlicha, který nabil Plekancovi a bylo to jen o gól.

Ve třetí třetině se hosté nemohli dlouho dostat k šancí, hráli dvakrát v oslabení. Ta sice přežili, jenže rychlý brejk Skořepy v 52. minutě už nikoliv. Vracející se Machač totiž zasáhl puk tak nešťastně, že skončil přesně mezi Cikánkovými betony.

Teprve šest a půl minuty před koncem se jali rozhodčí trestat i jihlavské fauly a hned dva po sobě. V témě dvouminutové převaze pět na tři však Rytíři neuspěli, byť šance Vampoly a Jágra po gólu doslova volaly. Rytíři to sice zkoušeli i při power play, celý zápas skvěle pálící Říha byl několikrát jen centimetry od úspěchu, ale Honzíka se v sobotu večer prostě překonat nepovedlo.

"Soupeř dal prvního góla, to asi rozhodlo. Dnes byli rychlejší než my, chodili do brejků a přečíslení," hodnotil po utkání pro Českou televizi Jaromír Jágr a pochválil i brankáře Honzíka, jehož neúmyslné zranil. "Chytal výborně, jediný gól jsme dali, když odešel na ošetření. Doufám, že mu to nevydrží," usmála se legenda.

Trenér David Čermák konstatoval, žáe Kladno nezačalo tak dobře jako v pátek. "A když už to vypadalo, že první třetinu přečkáme, dostali jsme gól do šatny. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a za stavu 2:1 měli šance na vyrovnání. Bohužel, štěstí, které jsme měli včera, nám dnes chybělo," litoval.

Domácí kouč Petr Vlk byl rád, že jeho tým tentokrát úvod utkání zvládl lépe. "Bylo to lepší co se týče pohybu i šikovných kombinačních věcí. Po druhém gólu jsme měli menší výpadek, možná i kvůli zranění Davida Honzíka. Od třetí třetiny už jsme zase hráli dobře. V závěru to bylo kvůli dlouhému oslabení ve třech těžké, kluci toho hodně schytali, ale zvládli to."

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 1:3 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Anděl (Pekr), 26. Matějíček (Čachotský), 52. Skořepa (Jiránek) – 33. Plekanec (Redlich). Rozhodčí: Wagner, Dědek – Poruba, Bosák. Vyloučení: 7:9, navíc Zikmund (K) na 10 min. Využití: 1:0. Střely na brankuo: 26:36. Diváků: 6025. Stav série: 1:1

Jihlava: Honzík – Pohl, Štebih, Matějíček, Půža Holý, Suchánek, Kajínek – Pekr, Skořepa, Anděl – Dostálek, Čachotský, Harkabus – Jiránek, Zeman, Bezúch – Hrníčko, Hlinka, Osmík.

Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Svedlund, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Kubík.