Když šlo letos do tuhého, Kladno dokázalo Motor porazit – v úterý doma 2:0. Dokonce i když šlo do tuhého loni, tak slavili Kladeňáci, tehdy v semifinále play off uspěli v Budvar Areně ve všech třech zápasech!

Hodilo by se jim to i v pátek, protože po ztrátě doma s Pardubicemi musí v baráži nutně vybojovat také nějaký venkovní úspěch.

Nicméně domácí mají zase svou motivaci, po prvních třech zápasech nasbírali nejméně bodů – dva. Právě doma s Chomutovem.

„Myslím, že jejich hra je hodně podobná našemu stylu. Napadají a snaží se bruslit stejně jako my. Je to obecně hodně o prvním gólu a o štěstí,“ řekl po úterním duelu Jaromír Jágr s tím, že extraligové celky hrají přece jen jinak – víc vyčkávají.

Každopádně Jágr připomněl poučku, bez níž v dnešním duelu těžko někdo uspěje: „V baráži musíte hrát každý zápas jako sedmý v play off!“

Sestavu kladenští trenéři pochopitelně tají, nicméně v úterý se jim osvědčilo její okysličení. Štěpán Bláha i Jakub Hajný nahradili méně urostlé šikovné borce Dana Kružíka a Šimona Jelínka, ve čtvrté formaci dostávali Rytíře do tlaku a soupeři brali síly. „Vsadili jsme na ně kvůli jejich důrazu a vedli si dobře. Jak to bude dál, uvidíme,“ řekl jeden z trenérů týmu David Čermák.

Tentokrát budou chtít Kladno zaskočit změnami v sestavě i Jihočeši. Nastoupit by mohl v úterý marodící Kanaďan Cody Bradley, už před baráží pak hlásil návrat veterán Jiří Šimánek. Zatím nenaskočil, ale třeba si ho Motor schoval právě na důležitý souboj s Rytíři v domácí aréně. „Budějovice hrají nátlakový hokej doma i venku. Jejich trenér byl nespokojený, takže myslím, že budou ještě víc nabuzení. Navíc před domácími diváky. Čekáme, že se do nás budou tlačit, my musíme ujet do brejku a jít do vedení,“ plánuje David Čermák.