Ač hosté většinou prohrávali o dvě branky a sedm minut před koncem za stavu 10:9 neproměnil autor hattricku Máslo trestné střílení, dokázali zápas s posledním celkem tabulky přece jen otočit a vyhrát 14:11!

Pomohla jim k tomu šňůra čtyř branek. „Byla to divočina,“ ještě tři dny po utkání nevěřícně kroutil hlavou trenér vítězů František Hamouz. Jeho hlava nebrala ani fakt, že Lánští nedokázali skórovat v přesilovkách, zatímco ve vlastním oslabení to zvládli rovnou čtyřikrát!

Dvě pěkné zápasy sehrál na černošickém stadionu proti místním borcům Důl Kladno. V dohrávce si jednoznačně poradil s mladíky (9:4). S vedoucí rezervou Černošic pak vedl pět minut před koncem 5:3. Domácí ale zápas zremizovali a odvrátili první porážku.

„S juniory jsme se nechtěli honit, tak jsme dobře pokryli střední pásmo, aby nemohli tolik uplatňovat svoji rychlost. Ve druhém utkání jsem se zlobil na rozhodčí, ale o náskok jsme přišli spíš proto, že nás bylo málo a ke konci už jsme šlapali vodu,“ mínil kouč hostů František Dykast, jehož mrzelo, že do poslední třetiny nemohl nastoupit jeden mladších borců, dobrý bruslař Michálek.

Naprázdno vyšli ze dvou zápasů hráči Žiliny. Ač měli soupeře z opačných konců tabulky, dokázali každému z nich vstřelit pouze jeden gól. Porážka od výborných Solopisků (1:11) se čekala, Dobřichovice (1:4) ale měli porazit, zejména když do zápasu šli po výhře v derby nad Lány. „Nějak se nám v poslední době nevede,“ suše konstatoval trenér Karel Stříbrný.

Po skončení základní části budou mít dva nejlepší ze skupin volno, zatímco celky z 3. až 6. místa budou hrát křížem dvě utkání o postup do čtvrtfinále play off.

Statistiky a tabulku najdete v tištěném vydání Kladenského deníku ve čtvrtek 13. ledna 2011.