Lány do utkání s Dolem vstoupily lépe. Do vedení je v početní výhodě dostal Slánička (8.), pak ale domácí během minuty stav otočili. Slánička však do první přestávky svoji druhou trefou přesilovkovou trefou stihl vyrovnat.

Druhá třetina vyzněla pro hosty, kteří třemi góly, z toho, jak jinak dvěma v přesilovkách, rozhodli. Domácí na výborného Kolíska do konce utkání vyzráli pouze jednou. „Vyhrát nad Dolem vždy potěší,“ pochvaloval si trenér vítězů František Hamouz s tím, že přesilovky jeho tým nepiluje. „Na to opravdu není čas,“ poznamenal.

Zklamaný byl kouč Dolu František Dykast, jenž se bude muset zřejmě do konce sezony obejít bez maroda Dudáčka. „Moc jsme chtěli vyhrát, doplatili jsme ale na koncovku a nedisciplinovanost. Lány podržel výborný Kolísek.“

Tradiční a mnohdy vypjaté derby tentokrát nepřineslo žádný vyšší trest a bylo odehráno v poklidu. Možná i proto, že duel řídil dlouholetý extraligový soudce Petr Bolina, který den předtím oslavil padesátku.

Důl Kladno - Lány 3:5 (2:2, 1:3, 0:0, Pokorný, Drož, Ogurčák - Slánička 2, Šafránek, Rebeka, M. Štross, vyloučení: 8:7, využití: 0:4), Hořovice B – Žebrák 5:6 (1:2, 2:4, 2:0, Pánek 3, Splavec, Veselý – Belda 2, Jícha, Foltýn, Bělský, Vokáč), HK Příbram - SKP Beroun 4:5 (1:0, 2:1, 1:4, Valčík 2, Stránský, Staňo – Rendla 2, Hipča, Ksandr, Vintr), Obecnice – Cerhovice 6:1 (3:1, 0:0, 3:0, Veselý 2, Srch Oldřich, Hochmann, Procházka, Dvořák – Špinka).