Napjatá atmosféra utkání plně odpovídala skutečnosti, že nejde o obyčejný mistrák. Hosté brzy vedli po Slapničkově nahození. Na druhý zásah si ale museli počkat až do 55. minuty, kdy snižovali na 6:2. To už bylo pozdě s výsledkem něco udělat. Navíc už hráli bez opory Slapničky, jenž ve 48. minutě za protesty vyfasoval trest do konce utkání.
Klíčovou postavou zápasu byl domácí Kameš. „Řídil naši hru, ostatní hrají jinak, když na utkání přijde,“ prohlásil trenér vítězů František Dykast, který také ocenil sílu soupeře. „Výsledek až tak neodpovídá poměru sil na ledě. Lány nedaly dva nájezdy ani trestné střílení. Zadarmo nám nic nedarovaly.“ Jeho radost z druhého titulu kalí fakt, že to byl možná poslední ročník přeboru. Větev soutěži nejspíš podřízne stále se snižující počet účastníků.
Lánští byli po porážce zklamaní. Hráč a předeseda klubu Luděk Slapnička prohlásil: „Zápas to nebyl špatný, věděli jsme, že můžeme těsně prohrát ale spoléhat na to jsme nechtěli. Soupeři k titulu gratuluji,“ uvedl. Poraženým, které ještě čeká dohrávka se Žilinou, se ale nelíbil výkon arbitrů. „Podali jsme podnět k prošetření způsobu řízení utkání. Dle našeho názoru rozhodčí hrubým způsobem ovlivnili výsledek utkání. Vše vyvrcholilo na začátku třetí třetiny, kdy gól v přesilovce na 5:1 padl po dvou faulech na nás,“ přiblížil Slapnička důvody protestu.

HC Důl Kladno – HC Lány 7:2 (3:1, 1:0, 3:1). Branky: 13., 40. Kameš, 52., 59. Ogurčák, 18. Michálek, 20. Štechmiler, 48. Poljakov – 4. Slapnička, 55. Fišer. Rozhodčí: Macháček, Novotný. Vyloučení: 9:8 + Dudašík OT a Slapnička OK (oba L).