Po Kladně řádila od rána bába futéř a pronikla i na kladenský zimák. Určitě v první třetině, kterou Severočeši zahájili aktivně a protřelý mazák Roubík pěknou ranou v přesilovce otevřel skóre. Jenže po chvíli chyboval exkladenský Gengel a poté, co Horna bombou bleskově jeho hrubku potrestal na 1:1, tak další exkladeňák, kouč Miroslav Mach, hodně na Gengela hudroval.

Zajímavou třetinu odehrál kladenský odchovanec v dresu Ústí Tomáš Kolafa. Nejprve přihrál Roubíkovi na vedoucí branku, chvíli poté parádně hitoval domácího obra Pituleho, ale pět minut před přestávkou vyhodil puk nad plexisklo a odjistil tak pumu.

Kladno totiž vzápětí dostalo přesilovku pět na tři, kterou parádně využila dvojka Rudovský a pálící Kaberle, poté z další početní převahy zakombinovali stejně pěkně, jen o kus blíž bráně Stach s Tenkrátem.

Oba góly padly do víka a také čtvrtý skončil na stejném místě. Dala ho nová posila Kladna z Třince Denis Kindl a co je zajímavé, podílel se na něm i další novic v sestavě, obránce Jirka Zeman.

"Roubík to trefil na začátku dobře, já neviděl přes Tomáše Kaberleho. Ale neměl jsem strach, že se budou opakovat Benátky. Věřil jsem sobě i klukům, že to otočí," usmál se kladenský brankář Jan Lukáš, jehož začíná díky jeho výkonům v Kladně stále častějiji využívat Sparta, za kterou chytal v pátek v Pardubicích těžký zápas a prohrál ho 3:6. "Bylo to docela náročné, v Kladně jsem absolvoval jen sobotní ranní rozbruslení a sklepal ze sebe únavu. Za šanci ve Spartě jsem ohromně vděčný, ale nepodal jsem optimální výkon a snad jim to vrátím v budoucnu," dodal gólman, jemuž už kryl záda uzdravený Jan Chábera, který se příští týden asi zapojí i do zápasového rytmu. 

Druhá třetina zápasu Kladna s Ústí byla o něčem jiném. Šancí sice neubylo, Severočeši jich dokonce měli zkraje o dost víc, ale brankář Lukáš, byť v pátek chytal celý zápas za Spartu v Pardubicích, se činil. A když už chyboval při rozehrávce a Budínský zasunul puk do odkryté klece, zaskočil za něj neskutečným skokem útočník Rudovský.

Na druhé straně se zase v exkluzivní pozici ocitl Dragoun, neobtěžován zamíchal pukem, ale zastavila ho tyčka.

Už to pomalu vypadalo, že se skóre do konce zápasu nezmění, když tři minuty před koncem zakončil rychlou akci přesnou ranou k tyči Stach a chvíli po něm se parádně pod horní tyč trefil Rudovský. Podtrhl tak konečné vítězství Rytířů 6:1.

Ti absolvovali jednu děkovačku, což řadu fanoušků docela rozzlobilo a ještě notnou chvíli po utkání vyžadovali druhou. Té se nedočkali a někteří se dokonce sápali do kabin, zasahovala ochranka. 

Rytíři Kladno – Slovan Ústí nad Labem 6:1 (4:1, 0:0, 2:0).

Branky a nahrávky: 4. Horna, 15. Kaberle (Rudovský, Dragoun), 19. Tenkrát (Stach), 20. Kindl (Strnad) – 3. Roubík (Kolafa), 58. Stach (Jaroměřský), 59. Rudovský (Horna, Kaberle). Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváků: 1951.

Rytíři Kladno: Lukáš – Klouček, Kaberle, Lukáč, Růžička, Zeman, Jaroměřský – Rudovský, Dragoun, Horna – Eberle, Pitule, Hořava – Bahenský, Stach, Tenkrát – Strnad, Kindl, Redlich.

Ústí nad Labem: Petrásek – Holomek, Kolafa, Vágner, Brož, Smetana, Černý, Zdvořáček – Rod, Roubík, Tůma – Merta, Kloz, Baránek – Vávra, Hanzl, Budínský – Gengel, Řídel, Pořický.