„Všechno se to upeklo hrozně rychle. Beru to jako fakt a jsem rád, že si po tom svém zranění můžu někde zachytat,“ přiznává dřívější brankář Litvínova Zdeněk Orct. Toho kontaktovalo vedení ústeckého klubu aby sehnalo dočasnou náhradu za Salfického.

„Ústí to chtělo mít rychle vyřešené a tohle byla asi nejschůdnější varianta,“ myslí si brankář, který v letošním ročníku extraligy nastoupil jen k jednomu utkání.

„Trápilo mě zranění ruky a když jsem se dal do kupy, tak jsem si natrhl hýžďový sval. Prioritou pro mě samozřejmě bylo chytat extraligu, ale v Kladně se parádně rozchytal Kopřiva, takže jsem nakonec rád za šanci v Ústí,“ přiznává osmatřicetiletý Orct.

Ten se ke Lvům připojil ve středu a absolvoval s nimi i trénink. „Atmosféra v týmu je dobrá. Polovinu hráčů znám z extraligy a některé ještě z Litvínova,“ říká zkušený gólman a dodává: „Velkou roli hrálo, že je v Ústí manažerem Robert Kysela, se kterým se dobře známe.“

A jak se dřívější reprezentant těší na zápasy v nižší soutěži? „Pravidelně ji sleduji, ale sám na sebe jsem zvědavej,“ směje se Orct.