Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Orct vychytal bod, Stieler mu víc nenechal

Kladno – To co nevyšlo ve Zlíně, povedlo se doma se Slavií. Hokejisté Kladna si s ní poradili na nájezdy, když po dvou třetinách tradičně mohli klidně myslet na plný bodový zisk, ale ve třetí části je od porážky uchránil jen výtečný Kopřiva v bráně. A v nájezdech se trenéru Müllerovi vyplatilo, že poprvé dal možnost mladičkému Stielerovi, jenž dvakrát suverénně překonal exkladenského Orcta a zajistil domácím dva body.

11.12.2009 4

David Stieler strefuje i druhý nájezd. Ten znamenal i druhý bod pro Kladno.Foto: Foto: Bohumil Kučera

V úvodních dvou třetinách domácí svého soupeře tlačili a byli mírně lepší. Také vedli, když Procházka v oslabení sice tváří v tvář Orctovi neuspěl, ale vzápětí pronikl do pásma Frolík a nádherně cvakl do hole Kally – 1:0. Jenže Slavii stačilo na vyrovnání dost málo. V závěru třetiny hrála přesilovku, zkušený Beránek vyzkoušel svou tradiční jedovku a s pomocí nešťastné teče domácích propálil Kopřivu.

Ve druhém dějství se tlak Kladna zmírnil, Slavia hru vyrovnala a často byla před Kopřivou i nebezpečnější. Žádnou veletutovou možnost si ale jedno mužstvo nevytvořilo a na zápletku se čekalo až do třetího dějství.

Když už v 54. minutě vypálil Sloboda a kotouč se o prkno dostal k přesně zakončujícímu Doležalovi, vedla poprvé Slavia. Branku potvrdil až videorozhodčí, ale domácí s odpovědí dlouho neváhali. Čtvrtá formace se dostala do tlaku, hostujícímu Hruškovi utekl kotouč a Kuchler nadvakrát Orcta zblízka překonal.

Ve zbytku utkání byli domácí šťastní, ženěkolik jejich hrubých chyb v rozehrávce Slavia v čele s Havlem nevyužila. V prodloužení zase hosté málem doplatili za své tradičně vychytralé, ale tentokrát viditelně špatné střídání. Přesilovka Kladna byla ale krátká.

V nájezdech se jako první rozjel Kalla,jenže Orct jeho tradiční fígl kryl. Na druhé straně v zápase neviditelný tradiční kladenský kat Kůrka prostřelil Kopřivu mezi nohama a po něm neuspěl Bílek. Nad Kladnem se smrákalo, ale Kopřiva vyčapal Růžičku, a když poté Stieler nádherným blafákem do bekhendu vyrovnal, čekalo se na slávistu Rotha. Ten orazítkoval jen tyčku a šlo se do další rundy. V ní to už to Kůrkovi nevyšlo a další možnost dostal Stieler. Tentokrát udělal kličku do forhendu a bylo vymalováno. „Vůbec ho neznám a udělal to fakt dobře,“ uznal jeden z hlavních hrdinů zápasu Zdeněk Orct.

Přiznal také, že zápas v Kladně pro něj byl specifický stejně jako bude případný proti Litvínovu, právě těmhle dvěma klubům věnoval drtivou část kariéry. „Teď jsem rád, že takhle starý jsem dostal v extralize další možnost. Mrzí mě jen to, že jsme neudrželi vedení dva jedna. Každopádně co se týče mého dalšího působení, více se dozvím po utkání. Ale mám sbaleno, že půjdu zpátky do Ústí,“ usmál se brankář, jenž chytal v Kladně posledních osm roků.

Jeho protivník Miroslav Kopřiva se smál také. „Dva body jsou pro nás zlatý. Máme letos slabší třetí třetiny a opět se to ukázalo." Komentoval také svůj zákrok proti specialistovi na nájezdy Vladimíru Růžičkovi mladešímu. „Ta jeho éra skončila. Má jeden trik, já o něm samozřejmě vím. A trefil mě do betonu,“ dodal gólman Kladna.

Ohlasy trenérů:

Jiří Čelanský (Slavia): Dnes to bylo naprosto vyrovnané utkání. Vycházelo se ze zabezpečených obran, nedařilo se nám však zpočátku bránit střední pásmo a jen díky Orctovi první třetina skončila nerozhodně. Mrzí nás druhý inkasovaný gól, byl skoro polovlastní, nadvakrát jsme puk dostali sami před vlastního brankáře.

Zdeněk Müller (Kladno): Dnes jsme podali dobrý výkon a to hlavně v první třetině. Tam jsme mohli duel rozhodnout. Pak se Slavia zvedla a nakonec jsme byli rádi, že jsme zvládli vyrovnat. Nájezdy jsme prohráli ve Zlíně, kde uspěl Kalla, proto jsme ho zařadili znovu. Další hráče jsme opakovat nechtěli, ale jsme rádi, že vyšla sázka na Stielera. Pozitivně nás překvapil. Že se tentokrát jelo na jinou branku než jindy byla asi iniciativa rolbařů, zřejmě chtěli lépe vidět.

Kladno – Slavia 3:2 ss (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0).Branky a nahrávky: 15. Kalla (Frolík), 46. Kuchler (Stieler), rozhodující nájezd Stieler – 20. Beránek, 44. Doležal (Sloboda). Rozhodčí: Svoboda, Turčan – Rozlílek, Kreuzer. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 2153.

Kladno: Kopřiva – Kameš, Kaberle, Toman, Dlouhý, Trončinský, Šmach, D. Růžička – Brenda, Patera, Procházka – Bílek, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Kuchler – Valský, Šinágl, Bělohlav. Trenéři: Müller, Kasík.

Slavia: Orct – Žižka, Kadlec, Roth, Kolařík, Špelda, Drtina, Sloboda – Kůrka, Červenka, Vondrka – Tomica, Beránek, Havel – Doležal, Vl. Růžička, Jelínek – Hruška, Čermák, Sklenář. Trenéři: Růžička st., Čelanský.

11.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 4

Silnici na Kladensku a Praze-západ ochromily nehody více než čtyřiceti vozidel

Roman Šroba (vlevo) na žákovském turnaji SK Kladno.

On line: ptejte se Romana Šroby

I. B třída: Víra ve vlastní síly se Unhošti vyplatila

Kladensko – Dobrá si na čele fotbalové I. B třídy udržela čtyřbodový náskok na Doksy, které celý podzim odehrají venku. Na předposlední příčku klesly Zlonice. Nejvíc asi překvapila výhra Unhoště na hřišti Hostouně.

Kladenský kulturák ožil jubilejním veletrhem vzdělávání

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Domě kultury Kladno se ve dnech od 17. do 18. října koná jubilejní dvacátý ročník Veletrhu vzdělávání. Žáci druhého stupně základních škol zde dostávají i v letošním roce možnost vybrat si z nabídky více jak než padesáti řemesel a oborů, která by rádi v budoucnu vykonávali.