Křídlák třetí kladenské řady totiž dvakrát usedl na lavici hříšníků a pokaždé jeho přestupek Orli potrestali. Tím získali ve 43. minutě zásadní náskok 2:0, a to už bylo nad síly Buldoků, kteří do konce utkání ještě dvakrát inkasovali. Také čtvrtý gól vstřelili domácí v početní výhodě.

„Hrajeme to pořád stejně, a teď to tam najednou začalo padat. Je to vyloženě o náhodě a nerad bych to zakřiknul. Poslední dobou se nám to daří,“ usmíval se znojemský obránce Radim Tesařík, který svou přesilovkovou ranou otevřel v polovině druhé třetiny skóre.

Orli šli za důležitými body s větší vůlí a vehemencí než hosté. „Musím uznat, že Znojmo vyhrálo zaslouženě. Dali první gól a my jsme na to nedokázali odpovědět,“ uvedl kladenský asistent Petr Kasík. Jeho tým jen podtrhl svou mizérii na hřištích soupeřů. Z posledních jedenácti duelů vyhrál jediný. „Venku musíme víc bojovat. Nechat na ledě víc sil. Jinak to nejde,“ dodal Kasík.

Druhou branku Znojma zařídil útočník Svoboda, jenž si v této sezoně proti Kladnu zapsal druhou důležitou trefu. Právě on rozhodl jediným gólem první znojemský duel. Tehdy Kladenští vyšli střelecky naprázdno a moc nescházelo, aby stejný výpadek zopakovali i včera. Minutu a půl před koncem byl proti - kdo jiný než Martin Frolík.

A jeho desátý gól v sezoně je svým způsobem důležitý, protože na konci základní části může při vyrovnanosti extraligy rozhodovat bilance vzájemných zápasů a Kladno ji díky snížení nemá se Znojmem pasivní. Je fifty-fifty. Oba týmy mají šest bodů a skóre 6:6.

Znojmo – Kladno 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Znojmo: Trvaj – Tesařík, Bičánek, Mojžíš, Rýgl, J. Mrázek, Švrček – Erat, Dopita, Selingr – J. Svoboda, Haman, Kucharczyk – M. Růžička, R. Procházka, Demel – Havlík, Meidl, Čachotský. Trenér: Rulík.
Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Novotný, Pavlas, Trončinský, Gudas, Hořava, Kameš – Bělohlav, Patera, M. Procházka – V. Novák, F. Mrázek, Kuchler – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Čurilla, Diviš. Trenér: Müller.
Branky a nahrávky: 27. Tesařík (Selingr, Dopita), 44. J. Svoboda (Haman), 47. M. Růžička (R. Procházka, J. Mrázek), 53. Erat (Dopita, Selingr) – 59. Frolík. Rozhodčí: Homola – Prchal, Čížek. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 2401.