„Přemýšlel jsem o tom už měsíc. Všechno k mému rozhodnutí směřovalo. Dokonce si myslím, že to bylo mojí povinností. Pokud vůbec k tomu byl nějaký vhodný čas, tak to bylo teď před reprezentační přestávkou,“ konstatoval Vejvoda a přiznal, že už nevěděl jak týmu pomoci, když neprospěly ani změny v kádru a sestavě.

Novým působištěm ve čtvrtek 60letého kouče bude juniorský celek. „Docela se na to těším,“ uvedl Vejvoda, který u mládežnického celku vystřídá Petra Tatíčka, jenž se stal hlavním trenérem extraligového celku.

„Kdybych nabídku vedení nepřijal, byl bych srab. Doufám, že budu mít víc štěstí,“ prohlásil bývalý hráč Kladna, jenž na lavičce prvního týmu odkroutil tři sezony coby Müllerův asistent.

Premiéra 50letého hlavního trenéra bude hodně složitá. Přichází k týmu, jenž v posledních dvou zápasech na stadionech soupeřů inkasoval patnáct branek oproti jediné vstřelené.

Teď ho čekajíduely v Karlových Varech a Vítkovicích. Pokud se Vagnerplast výrazně nezlepší, může opustit předposlední příčku tabulky, na kterou by si po aféře s neoprávněnými starty polepšil.

V pátek jede Kladno na západ Čech na led týmu, který má nejlepší bilanci přesilových her. Tatíček přiznává, že vzhledem k povinnostem u juniorů viděl minimum utkání.

S Vejvodou skončil také jeho asistent Petr Kasík, jenž míří k juniorům PZ Kladno. Do reprezentační přestávky bude Tatíčkovi vypomáhat výkonný ředitel klubu Milan volf.

Ví však, že někteří hráči nepodávají výkony jaké se od nich před sezonou očekávali. „V nejbližších dvou zápasech ale žádné velké změny nechystám. Snad jen v sestavě prohodíme jednoho dva hráče,“ řekl kouč, jehož rukama prošla v juniorech řada současných hráčů prvního týmu.

Například Stielera, Valského, Eberleho či brankáře Cikánka, jenž půjde do utkání ve Varech jako jednička. „Věřím, že se zlepší a chytí loňskou formu,“ uvedl Tatíček.

S Vejvodou skončil také jeho asistent Petr Kasík, jenž míří k juniorům PZ Kladno. Do reprezentační přestávky bude Tatíčkovi vypomáhat výkonný ředitel klubu Milan Volf.

Jako první přinesl informaci o změně na postuhlavního kouče Kladna server sedmicka.cz.