Dlouho to byla rvačka o gól. 0:0, ale žádná defenzivní partie, to ani omylem. Obě mužstva dorážela na brankáře s velkou vervou, ale bezúspěšně, Cikánek i Závorka předváděli kouzla a stála při nich i Paní Štěstěna.

Rytíři byli malinko nebezpečnější v první třetině, Energie zase ve druhé. Vždycky na tom měla zásluhu přesilovka, kterou oba celky zahrály dobře a pohodu si přenesly do dalších minut.

V poslední třetině Rytíři šli za rozhodujícím gólem vytrvaleji a nakonec se dočkali, i když po kontroverzní situaci, která se možná bude dlouho probírat. Redlich za bránou čistě trefil Plutnara, ten nechal v souboji ruku, zůstal ležet v bolestech na zemi a v pokračující akci právě autor ostrého hitu tečoval ránu Šticha od modré – 1:0.

Rytíři pak sice odehráli fantastických pět minut, ale v úplném závěru pustili hosty do pásma a ti po buly Beránkovou tečí vyrovnali. Nic nebyly platné kladenské protesty, že Skuhravý vyhrál buly nohou. Do konce chybělo jen 16 vteřin!

Alpiq Kladno doma přehrál moravské Sudoměřice vysoko 9:2.
Alpiq se na jaře dál trápí, padl i v Sudoměřicích

Nejdramatičtější scény prodloužení zapříčinil rozhodčí Lacina, který vyloučil domácí za bránění brankáři Závorkovi. Kladno sice oslabení přežilo, ale v nájezdech, do nichž postavilo brankáře Kopřivu, nemělo šanci. Žádný ze střelců se neprosadil, zatímco Skuhravý hned v první sérii ano a po něm ještě Balán.

Vary tak dál vedou barážovou tabulku a v úterý přivítají Kladno na svém ledě.

Rytíři Kladno – Energie Karlovy Vary 0:1 ss (0:0, 0:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 55. Redlich (Štich) – 60. Beránek (Krejčí), roz. náj. Skuhravý. Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:2, bez využití. Diváků: 4526.

Rytíři Kladno: Cikánek (nájezdy Kopřiva) – Zelingr, Štich, Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák – Redlich, T. Kaut, Kružík – Kloz, Kubík, Tůma– M. Hořava, Machač, Zikmund – Strnad, Přikryl, Pekr.

Karlovy Vary: Závorka – Podlipnik, Šafář, M. Rohan, Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Rulík – Šik, T. Rachůnek, Balán – Flek, Beránek, Gríger – Kohout, Vachovec, Skuhravý – Stloukal, Kverka, Vrdlovec.