Snaha byla, ale zase nestačila. Konkurence je prostě klidnější a lepší, zatímco hokejisté Kladna hlavně v koncovce prostě tápou. V pardubicích dlouho sahali minimálně po bodu, ale nakonec dostali v posledních necelých jedenácti minutách čtyři branky a přivezli si debakl 6:2. Kometa navíc na rozdíl od nich bod na Slavii vyválčila a utekla již tříbodovou díru.

V Duhové aréně přitom Kladeňáci dlouho hráli, jak si představovali. Nepouštěli domácí ke Kopřivovi, aktivitou si vynutili fauly a jeden v 19. minutě díky povedené teči Kuchlera potrestali – 0:1.

Druhá část přinesla podobný obrázek, jen štěstíčko hostů zase scházelo. Tyček už nastříleli v posledních dvou kolech dost a dost, ale Kalla připojil další a místo vedení 2:0 bylo za chvíli vyrovnáno zásluhou Somíka. Následně Středočeši nevyužili několik přesilovek včetně minutové pět na tři a to byl další důležitý moment.

Poslední dějství, to byl hokejový kvas, který gradoval. Jen na opačnou stranu než chtěli hosté.

Inkasovali rychlý zásah od Starého, aby však bleskově srovnali. Mikulík využil mizerného střídání domácích, v sólu sice Haška neoblafl a nepovedlo se to ani dorážejícímu Paterovi, jenže Valský už to zvládl – 2:2.

Ovšem následně opět zapracovalo štěstí spíše pro domácí. Somík si dal málem vlastence, ale puk ťukl o tyčku a místo toho šel za chvíli za katr Dlouhý. Přesilovku využil tvrdou ranou Nakládal, a protože Valský se Stielerem odmítli další vyrovnání, přišel trest do otevřené obrany a tři rychlé fíky v závěru.

Domácí asistent trenéra Jan Votruba uznal, že jeho tým nezačal dobře. „Chtěli jsme hrát úplně jinak, důrazně a soupeře napadat. Ale byli jsme vlažní a soupeř nás potrestal. V kabině jsme si k tomu řekli pár slov, přesto prvních devět minut druhé třetiny od nás ještě nebylo dobrých. Ubráněná série vyloučení nám pomohla a postupně jsme začali hrát, jak jsme chtěli. Výsledek je pro Kladno krutý, ale některé naše akce byly pěkné. Proto je výsledek je zasloužený.

Kladenský Petr Kasík s krutostí výsledku souhlasil: „Nám se to hodnotí velice těžko, výsledek neodpovídá naší předvedené hře. Ale takový je sport. Musíme jet dál.“

Pardubice - Kladno 6:2(0:1, 1:0, 5:1). Branky a nahrávky: 33. Somík (Pineault, Špirko), 43. Starý (Havíř), 50. Nakládal (Koukal, Kolář I.), 52. Pineault (Cetkovský), 57. Jillson (Koukal), 57. Jillson (Špirko, Somík) – 19. Kuchler (Trončinský, Eberle), 44. Valský (Patera, Mikulík). Rozhodčí: Hodek, Hradil – Čech, Poruba. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1, navíc Cetkovský 10 minut OT. Diváci: 8724.

HC Eaton Pardubice: Hašek – Nakládal, Havíř, Jillson, Mitchell, Píša, MacKenzie, Drtina, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – Sýkora, Zohorna, Pivko – Klejna, Cetkovský, Semorád. Trenér: V. Sýkora.

HC Geus Okna Kladno: Kopřiva – Kameš, Kaberle, Trončinský, Dlouhý, Procházka, Šmach, Mrázek, Mudroch – Mikulík, Patera, Eberle – Bílek, Kalla, Valský – Bělohlav, Stieller, Kuchler – Horna, Gengel, Frolík. Trenér: Vejvoda.