Pardubice – Kladno 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Sešla se dvě mužstva hrající nejlépe na domácím ledě, ten měli ale k dispozici tentokrát Pardubičtí. Kladno s nálepkou outsidera na hřištích soupeřů přijelo navíc bez M. Procházky, Nováka a hlavně brankáře Kopřivy odolávalo jen do 3. minuty, kdy se domácí kanonýr posledních dnů Cetkovský po náporu otočil a po zemi podstřelil náhradníka Orcta. Když pak sudí Mikula hodně přísně vyloučil Čurillu a po něm Mrázka, zvýšil Somík po teči Píšovy rány už na 2:0. Kladno také mělo šance, hlavně Patera byl vidět, jenže jeho nabídku Mrázkovi zlikvidoval výborně brankář Lašák a akci s Bělohlavem zastavili obránci.

I na Lašáka ale došlo, když těsně po polovině utkání pro změnu kladenský kanonýr posledních dnů Horna projel v početní výhodě mezi obránci a Lašáka propálil. Hosté potom dostali chuť, vytvořili si tlak, Mrázek trefil břevno, ale zmrazila je 39. minuta, kdy Somík trochu lacino procedil puk mezi nohama Orcta.

Ten ve třetí části chybu napravil, když vychytal sólo Divíška. Stalo se tak chviličku poté, co Frolík ve 43. projel kolem mantinelu a Lašáka zaskočil nádhernou pumpou do šibenice – 3:2.

Jenže hosté naději dlouho neudrželi. Pardubice totiž ukázaly hlavní rozdíl mezi oběma celky včerejška. Opět dostaly přesilovku (celkově jich ale měly méně, vyloučení 6:5) a trio Kolář I - Koukal a střílející Starý s ní naložilo bezchybně – 4:2. Na tenhle úspěch domácích už hosté odpovědět nedokázali, byť zejména Kuchler byl blízko.

Asistent kouče Kladna Petr Kasík žehral na oslabenou sestavu. „Dali jsme dohromady sotva tři útoky, ale zase na druhou stranu jsme venku podali možná náš nejlepší výkon. Přesto to na body nestačilo,“ litoval a doplnil, že rozhodla první třetina a dva pardubické góly.

Jeho protějšek Jiří Seidl si liboval, že se Pardubice po dlouhé době dostaly do vedení. „A dokonce dvoubrankového. V druhé třetině došlo k našemu uspokojení, Kladno mělo hrozně nebezpečné protiútoky a vytvořilo si dost šancí. Ve třetí třetině jsme výsledek už víceméně kontrolovali a zápas dotáhli do vítězného konce.“

Pardubice: Lašák - Čáslava, Havíř, Kolář II., Koma, Lojek, Nakládal, Píša, Snopek - Blažek, Cetkovský, Divíšek, Klejna, Kolář, Koukal, Pivko, Pucher, Rákos, Somík, Starý, Zohorna.

Kladno: Orct - Gudas, Hájek, Hořava, Nádašdi, Novotný, Pavlas, Růžička, Trončinský - Bělohlav, Patera, Diviš - Čurilla, Kuchler, Mrázek – Horna, Kalla, Frolík - Stieler.

Branky: 3. Cetkovský (Pivko, Divíšek), 11. Somík (Píša, Čáslava), 39. Somík (Pucher, Zohorna), 49. Starý (Kolář I, Koukal) – 32. Horna (Novotný), 43. Frolík. Rozhodčí: Mikula – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:5, využití: 2:1. Diváků: 9610.