Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sičák jeden! Obral Rytíře devět vteřin před koncem

Pardubice /FOTOGALERIE/ – Horší konec si hokejisté Kladna namalovat nemohli. V dohrávce 10. kola na ledě favorizovaných Pardubic, kde se jim tradičně nedaří, prohráli těsně 2:3, když rozhodující branku vstřelil obránce Sičák pouhých devět vteřin před koncem. Kladenští na východočeském ledě neuspěli od 19. ledna 2007, prohráli tady už po deváté v řadě.

25.10.2011

Pardubice - Kladno. Hrdina zápasu Lukáš CikánekFoto: Luboš Jeníček

Podobně jako na Spartě začalo Kladno už s bekem Majeským v sestavě také na ledě Pardubic aktivně, jenže Bílek ani Diviš v šancích neuspěli a domácí předvedli, že jsou lepší pohodě než Sparta. Brankáře Cikánka, jenž nahradil lehce zraněného hrdinu z neděle Cháberu, zasypali sprchou střel, ale když neuspěl ani talentovaný Nosek zblízka, měnilo se skóre až ve druhé části.

Jejím hlavním spojným bodem byly dvě trefy v oslabení – oba celky se postaraly o jednu. Kladno takhle poslal do vedení Kuchler, jemuž servíroval opět výtečný tahoun týmu Hovorka (poslední čtyři utkání 2+2), ale pardubický kapitán Koukal se nenechal zahanbit a po polovině duelu takéve čtyřech trefil rovněž - po úniku nedal Cikánkovi naději.

To už ale zvyšoval na 2:1, protože předtím pardubické mládí ze čtvrté pětky rozebralo kladenskouformaci a Buchtele vyrovnával.

Důležitý moment přišel na konci třetiny, kdy L. Procházka likvidačně fauloval Somíka kolenem a hráče, jenž v posledním měření sil zatížil konto Středočechů čtyřmi góly, vyřadil ze hry. Jeho pak vyřadili rozhodčí, kteří olympijskému vítězi z Nagana vyměřili trest na 5 minut a do konce utkání.

Jenže Kladno dlouhé oslabení s pomocí tyčky (Elkins) přestálo a Kalla nenápadnou ranou od mantinelu vyrovnal.

Pak už se hrálo na obou stranách. Domácí nechtěli přijít o body za žádnou cenu, hosté ale zlobili čím dál víc. Třeba Eberle jel sám na brankáře Růžičku, jehož pak těsně před koncem trefil po přihrávce zpoza klece Bílek. Šance propásli i Lepine s Růžičkou.

A tak přišla špatná 60. minuta. Tu Kladenští vůbec nezvládli, se štěstím přežili tutovku Starého, ale ani skvělý Cikánek nestačil na zmíněnou ránu Sičáka od modré.„Bohužel jsme tam nestihli vystřídat a těch střel bylo moc. Tu poslední bych musel mít, ale jeden z našich hráčů ji chtěl zblokovat a já přes něj neviděl. Škoda o to víc, že jsme předtím měli několik tutovek,“ litoval talentovaný kladenský gólman, který dokázal trenérům, že i na něj je spolehnutí.

Hlasy trenérů po utkání:

Pavel Hynek (Pardubice): „Dnes bereme šťastné tři body po špatném výkonu. Jsem zklamaný z naší předvedené hry. Naše první třetina, to je platonické hraní, pak dostaneme gól v naší přesilovce. I když jsme utkání poté otočili, dostaneme laciný druhý gól, zblázníme se a začneme vyrábět neskutečné chyby. Nakonec jen díky tomu, že soupeř nestačil vystřídat, že jsme ho tam uvařili, se štěstí přiklonilo na naši stranu. Těšit nás mohou jen ty tři body.“

Jiří Kopecký (Kladno): „Utkání se mi špatně hodnotí, když dostanete rozhodující gól deset vteřin před koncem. Dvě třetiny byly Pardubice lepší, třetí třetina byla hodně vyrovnaná a obě mužstva měla hodně šancí zvrátit výsledek na svou stranu. V závěru se nám nepodařilo vystřídat a jak to dopadlo jste viděli. Pardubice nás zatlačily a je škoda, že jsme těch deset vteřin neudrželi, protože v prodloužení i penaltách nevíte, jak to dopadne.“

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Rytíři Kladno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1). Branky a nahrávky: 25. Buchtele (Kousal, T. Nosek), 35. Koukal (Kolář I), 60. Sičák (Koukal) – 22. Kuchler (Hovorka), 46. Kalla (Toman). Rozhodčí: Hradil, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:2, navíc L. Procházka (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 7757.

Pardubice: M. Růžička – Píša, Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Borer, M. Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – T. Zohorna, Somík, Bartek – Sim, Elkins, Rákos – Kousal, T. Nosek, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.

Kladno: Cikánek – D. Růžička, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, Majeský – Bicek, Patera, Kuchler – Hovorka, Melka, Kalla – Eberle, Knotek, Bílek – Valský, Diviš, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Hokejová extraliga:

Dohrávky 1. kolo:

HC Mountfield Č. Budějovice – BK Mladá Boleslav 4:2 (2:1, 2:0, 0:1), PSG Zlín – HC Slavia Praha 0:3 (0:2, 0:0, 0:1), Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 – 1:0).

Dohrávka 10. kola:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Rytíři Kladno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

25.10.2011
Veletrh celoživotního vzdělávání se koná v Kladně ve dvou dnech od 17. do 18. října.
87

Kladenský kulturák ožil jubilejním veletrhem vzdělávání

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Babí léto lítá, už je podzimek, to již zima střádá první bílá vlákna do svých peřinek. Básník Josef Václav Sládek byl vděčným pozorovatelem přírody. Svoje verše o babím létě napsal, aniž cokoli tušil o meteorologickém chování pavouků. Stačilo se jen dívat.

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.