Už v prvním dějství daly Pardubice jasně najevo, že lepší tým v Kladně v téhle sezoně nehrál. Byly silné v osobních soubojích, hráči o sobě věděli a několikrát nebezpečně zahrozily. Kladno se utopilo ve dvou špatných přesilovkách, nicméně párkrát také zahrozilo, zejména Plekanec.

Podobně to vypadalo i ve druhé části, ale s jedním markantním rozdílem – hosté už tři šance proměnili a zápas rozhodli. Pomohly jim přesilovku, které hrály hned tři v řadě a poslední Hovorka ranou z mezikruží proměnil. Když vzápětí Plekanec po velkém závaru nedokázal vyrovnat a na druhé straně vyřešila nájezd dvou na jednoho dokonale dvojice Horký – Machala, bylo s Rytíři zle. Nedali navíc další šance, a když nechali volně pracovat po buly dvojici Sýkora – Kratochvíl, bylo vymalováno.

Domácí sice v poslední třetině zkusili všechno možné, stáhli hru na tři pětky, Melka trefil tyčku, ale poslední slovo patřilo stejně Pardubicím – ex-kladenský Kloz v přesilovce a poté Horký po úniku vylepšili náladu několika stovkám pardubických fandů v ochozech.

Domácí trenér David Čermák konstatoval, že jeho tým nedal ani ve druhém zápase po sobě gól. „Takhle nemůžeme uspět. Na začátku jsme nějaké šance měli, ale neproměnili jsme je. Pardubice využily přesilovku a pak daly na 2:0. Pak už to byla spíš křeč. Pardubice si to dobře pohlídaly dozadu a už byly lepší,“ uznal Čermák.

„Důležité pro nás bylo, že jsme přečkali úvodní nápor domácích. Takticky jsme zvládli dobře první třetinu a drželi jsme se plánu, jak chceme utkání vést,“ řekl po utkání trenér Pardubic Ladislav Lubina a zároveň týmu poděkoval. „Musíme hráčům poděkovat za to, že to vyplnili a že utkání takhle zvládli.“

Kladno se pokusí o první výhru v úterý opět doma, kdy hostí České Budějovice (18:00).

Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 0:5 (0:0, 0:3, 0:2).

Branky: 28. Hovorka (Ihnačák), 29. Machala (L. Horký), 40. M. Kratochvil (P. Sýkora, Ihnačák), 53. J. Kloz (Poulíček), 58. L. Horký (M. Kratochvil). Rozhodčí: Pražák, Hodek – Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:4, využití: 0:2. Diváků: 5200.

Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, P. Hořava, Lakos, Svedlund – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Kubík.

Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, J. Zdráhal, Porseland – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek – L. Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret – Bubela.

Tabulka baráže:

1. Dynamo Pardubice 2 2 0 0 0 9:1 6

2. Piráti Chomutov 2 1 0 0 0 6:5 4

3. ČEZ Motor Č- Budějovice 2 0 1 0 1 6:9 2

4. Rytíři Kladno 2 0 0 0 2 0:7 0