Domácí nechápavě kroutily hlavami, že soupeř nepřivezl své hostující hráčky a opory. Právě ty v minulých zápasech pozvedly kladenský výkon někam jinam. „Oba soupeři tak finále jen dohrávali, což je velice smutné a nedůstojné,“ uvedl manažer Slavie Jiří Němec.

Kouč Kladna Dalibor Pasker měl pro absence jednoduché vysvětlení. „Mrázová a Tomigová odletěly na krátkou hokejovou stáž do zámoří, Draha Fialová pískala snad finále švýcarské ligy a Jana Fialová s Padevětovou onemocněly,“ uvedl kouč.

Bez pěti hráček základu si Kladenské nemohly dělat naděje na dobrý výsledek. „Bez ohledu na počet gólů jsme si to nechtěli nechat otrávit a spíš se hokejem bavit,“ přiznal Pasker a krátce zhodnotil celou sérii.

„Budu upřímný. Možná to vyzní divně, když jsme čtyřikrát dostaly tolik branek, ale myslím, že to mohlo dopadnout o hodně lépe. Bohužel pouze v jednom utkání se nám sešly výkony brankářky, obrany a útoku.“

Němce zklamalo, že páté utkání nemělo důstojný charakter, jaký by si vrchol domácí soutěže zasloužil. Velký podíl prý na tom měla i rozhodčí. „Nedokázala udržet hru v mezích pravidel, na obou stranách netrestala místy dost nebezpečné zákroky a zejména nedovolenou hru holí, na což se v české lize stále upozorňuje,“ prohlásil.

Pasker, bývalý extraligový sudí, s ním jednoznačně nesouhlasil. „Myslím, že kritika není na místě. Jediné co bych ji vyčetl je, že netrestala hrubé urážky své osoby,“ prohlásil.

Slavia Praha – HC 2001 Kladno 9:2 (4:0, 3:1, 2:1). Branky: Creary 3, S. Nováková 2, Danková, Freiesen, Kroutilová, Schade – Pavelcová, Melicheríková. Rozhodčí: Krátká. Konečný stav série: 4:1 (9:4, 11:3, 4:6, 9:0, 9:2).