Patera jako Karel Gott, Jura Bicek alias Adriano Celentano, Marek Hovorka coby Mekky Žbirka. Ale i Libor Procházka, Jirka Kuchler a další. Ti všichni se pondělí rozjedou s vedením klubu do Jíloviště u Prahy a spolu s legendárním kladenským uskupením Anopheles tady natočí novou verzi hymny "Heja Kladno" .

Plus záběry pro videoklip, který určitě  klubu zase o něco vylepší mediální tvář, roky chátrající, teď oživlou. Ten natočí Milan Petriščák.

Natáčet se bude ve studiu producenta Karla Maříka a pozor – zpíval v něm už opravdový Karel Gott a také Petr Kolář.
Hudba hymny, kterou před lety napsal kytarista Stefan Řehák (připravil také skladby nového alba skupiny, jež vyjde na podzim), se samozřejmě neměnila, zato text Jirky P. Pidrmana doznal změn.

Kdo jiný by text měl psát než právě ohromný hokejový fanoušek Pidrman, který před lety dokonce zařídil Kladnu tehdy generálního sponzora.

„Úpravy jsme spojili s novým názvem Rytířů a také s myšlenkami, jež  přinesl Jarda Jágr. Proto se tam objevují slova jako čest, víra, statečnost," vysvětluje Pidrman, který s myšlenkou na inovaci přišel.  „Dostaly se ke mně zvěsti, že o hymně uvažuje Vnitřní Faktor a snad i Michal David. Ale Kladeňáci jsme přece my a stejného názoru byl naštěstí i tiskový mluvčí Rytířů Vítek Heral," ulevil si Pidrman.

Zpěvák V.H.P. Melichar pak odhalil ještě jednu novinku skladby, muzika bude totiž přece jen malinko nová. Přibylo totiž violoncello Milana Vlčka řečeného Vyhlídka. „Nářez to bude pořád, ale s violoncellem to podle mě je ještě lepší," slibuje Melichar.

Anopheles, z jejichž řad nemůžeme vynechat ani bubeníka – dříče Pavla Volfa (s novou přezdívkou Marion), plánují, že poprvé uslyší fanoušci naživo hymnu na kladenském Sletišti v rámci Dne města v úvodu září. „Díky odboru kultury magistrátu jsme tam určitý prostor dostali a stejně tak hokejisté. Ti by si s námi měli na podiu zazpívat také, takže se těšíme, když už letos nevyšlo opakování loňského happeningu fanoušků," dodal Jiří P. Pidrman.

A tady ještě nový text kladenské hymny:

Heja Kladno Heja

Heja Kladno Heja ://

1. sloka

My rytíři jedem

Soupeř se dusí

My rytíři jedem

Ve vzduchu to visí

Jedeme Kladno jedem … Góóól

Ref:

Modrá bílá

chytrost sílu znamená

Modrá bílá

Modro bílá móda se tu nosí

Statečné srdce je vítězství

Heja Kladno Heja ://

2. sloka

Jedeme hoši jedem

I když se nedaří

Jedeme do nich jedem

Příště to vyjde

Jedeme Kladno jedem … kotel je vááááš

Ref:

Modrá bílá

chytrost sílu znamená

Modrá bílá

Modro bílá móda se tu nosí

Čest a víra je vítězství

text : Jiří Pidrman

hudba : Stefan Řehák