Středočeši vsadili tradičně na opatrnější hru a před dvěma tisíci diváků se tak hrál zprvu trochu nudný zápas, protože domácí také moc neútočili. V první třetině podržel tým brankář Hanuljak, po obrátce se ale zdálo, že přece jen začínají mít Kladeňáci lehce navrch. Jenže ve 31. minutě neuznali rozhodčí gól Tůmovi, který údajně v přesilovce vysekl domácímu bekovi hokejku, a rozhozené hosty Třebíč dvakrát potrestala.

Nejdřív Hanuljak pouze vyrazil ránu Erata k Nikovi, který puk zametl do klece a po 66 vteřinách zvýšil ranou z hodně ostrého úhlu nejmladší z bratrů Zohornů - Radim. "Bylo to podivné. Chvíli se zdálo, že vedeme a najednou jsme prohrávali o dva góly. Klukům patří dík, že to nevzdali a makali dál," ulevil si Patera s narážkou, že v Třebíči se nikomu lehce body získávat nebudou. 

Ještě do přestávky Tenkrát z přesilovky snížil, a že se Kladnu začíná v početní převaze dařit přece jen lépe než v úvodu sezony, dokázal 40 vteřin po druhé pauze Burger. Tvrdou ranou vyrovnal a začalo se nanovo.

V 50. minutě už hosté sahali dokonce po tříbodovém zisku, když se před brankářem Jekelem zjevil osamocený Přikryl a po rychlé kličce nezaváhal. Jenže za pět minut Dymáček srovnal na 3:3 a šlo se do prodloužení. 

V něm se nechal vyloučit domácí Havránek a trenér Kladna Pavel Patera si dovolil netradiční risk. Přesilovku ještě vylepšil odvoláním gólmana Hanuljaka a vyšlo mu. Stejně jako s Jihlavou tuhle výhodu proměnil perfektní ranou Tůma, do konce prodloužení chybělo jen tři čtvrtě minuty.

"Poté, co jsme skóre otočili a byli hodně nahoře už jsem věřil, že to dotáhneme, ale Třebíč to tam ještě jednou dotlačila. Dva body ale bereme jako výborný zisk, navíc týmy z čela tabulky zaváhaly," připomněl Patera prohry Budějovic a Prostějova.

Teď mužstvo nesmí podcenit Most, který hraje mnohem lépe než v munulých sezonách. A i tehdy Kladno párkrát pořádně zlobil. "Most z úvodu sezony a teď je velký rozdíl. Udělali sérii hodně dobrých výsledků a žádné podcenění nesmíme dopustit," dodal Pavel Patera. 

Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno 3:4 pp (0:0, 2:1, 1:2 – 0:1). 

Branky a nahrávky: 33. Niko (R. Erat), 34. R. Zohorna (R. Erat, T. Havránek), 55. Dymáček (Raška, Mrázek) – 37. Tenkrát (Burger), 41. Burger (D. Růžička), 50. R. Přikryl (Strnad, Jánský), 65. Tůma (J. Drtina). Rozhodčí: Bejček – Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. Diváků: 2080.

Třebíč: Jekel – Niko, J. Zdráhal, Lojek, Bartejs, Koch, Čejka, Schejbal – Kristl, Dolníček, Jan Wasserbauer – R. Zohorna, T. Havránek, R. Erat – Mrázek, Raška, Kusko – Psota, Milfait, Huňa – Dymáček.

Kladno: Hanuljak – Repe, J. Drtina, Ptáček, Ulrych, D. Růžička, Kehar, F. Matula – Tenkrát, Burger, Machač – Tůma, Kubík, Ton – Jánský, R. Přikryl, Strnad – Cetkovský, Zikmund, Redlich.