Kladno - Liberec 3:1

Gólman hostů Hnilička nebude rád vzpomínat na setkání s bývalým parťákem Paterou. Kapitán Středočechů nejprve poslal svůj tým do vedení střelou z ostrého úhlu, posléze nepovedená rána Hájka oklamala Kašpaříka i Hniličku, Pateru však ne.

V závěru třetiny si kladenský Kopřiva poradil s brejkem Blatného v oslabení. Také začátek druhé části režíroval Patera, jehož akci na čáře dokončil Diviš. Severočeši se do kontaktu nedostali ani ve dvou solidně sehraných přesilovkách.

Zvýšit naopak mohl s Kladnem se loučící Tenkrát, jehož trestné střílení Hnilička lapil. Ve třetí třetině střelu Podkonického do tyčky raději sudí zkonzultoval s kolegou u videa. Liberečtí se prosadili Nedvědem až při signalizovaném trestu pro Kladno. Z jiskřičky naděje však víc nevykřesali ani v závěrečné přesilovce.

Jediné, co může díváky mrzet, je, že Radek Bělohlav při svém 800. startu v extralize neskóroval.

Třetiny: 2:0, 1:0, 0:1.
Muž zápasu: Patera
Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Hořava – Diviš, Patera, M. Procházka – Tenkrát, Frolík, Tomajko – Horna, Kalla, Bělohlav – Rudovský, Čurilla, Kuchler. Trenér: Müller.
Hnilička – Moravec, Jiruš, Hunkes, Modrý, Žabka, Zíb, Derner – Nedorost, Kašpařík, Pletka – Šimánek, Podkonický, Šachl – Klimenta, Nedvěd, Blatný – Vantuch, Plodek, Špaček.
Branky a nahrávky: 9. Patera (Procházka), 14. Patera (Hájek, Procházka), 21. Diviš (Patera) – 52. Nedvěd (Derner). Rozhodčí: Hribik – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:6, plus Zíb 10 minut. Diváci: 2829.