K uctění památky hráče, který skonal přímo na hřišti, ale i prožití pohodového letního dne, se sešlo více než tři stovky lidí a Pavelec byl pochopitelně moc rád. Jeho tým nakonec obsadil druhé místo za fotbalisty – profíky ze Slaného.

Jak jste spokojen se skladbou vašeho týmu?

Nebylo to jednoduchý, ale přijeli kluci jako Víťa Bílek nebo Kuba Valský, nějací fotbalisté a seskládali jsme to. Dá se říci, že kdo měl volné ruce a nohy, tak přijel. Z nás, co tady hrajeme pravidelně, chyběl pouze Frolda (Michael Frolík).

Takže pohoda jak má být?

Skvělé počasí, to hlavně. Dobrý fotbálek a večer nějaká hudební skupina, tak uvidíme, snad i to bude pěkné. Hlavně, že nemusíme hned odjet a můžeme tady zůstat až do konce, co dříve nebylo.

Večer je ale vyhlášení Zlaté hokejky, vy a Kuba Voráček jste v desítce nejlepších…

Myslím, že by nebylo dobře, kdybychom z Knovíze odjeli. Na vyhlášení to snad pochopí, omluvili jsme se už dříve. Bohužel se akce kryjí a ta v Knovízi je pro potřebnější věc.

Pochvalujete si počasí, je horko, ale někdo v tom ještě hraje hokej. Třeba váš kamarád Michael Frolík.

To je opravdu neskutečné, že je konec června, mnozí už mají několik měsíců po sezoně, ale on pořád hraje. Hlavně ale musí Stanley Cup vyhrát, jinak absolutně nevím, co by se stalo (smích). Hrozně moc mu všichni držíme palce.

Fanoušci na zápasy Stanley Cupu koukají, ale hráči obvykle jen ze záznamu. Patříte mezi ně?

Já si přenos také beru až ráno a zhlédnu nejdůležitější okamžiky. Jednou jsem vstával, hned na ten první zápas. A oni hráli do sedmi do rána. U toho jsem usnul. Jinak je to ale ráno první věc, která mě zajímá.

Váš dres byl vydražen v Knovízi za nejvíc peněz ze všech hráčů, za patnáct tisíc. To je fajn, ne?

Je super, že se někdo našel a že peníze dá na takovou věc. Je to vlastně to jediné, co člověk teď může udělat. Vlastně bychom byli raději, kdybychom tady hrát nemuseli, kdy se ta věc tehdy vůbec nestala. Bohužel se to stalo a všichni se snaží pomoci tak, jak umí.

Vaše parta prý už v polovině července odlétá do zámoří na přípravu. Stihnete vůbec návštěvu Stanley Cupu v Kladně? Protože pokud ho nepřiveze Michael Frolík, pak to bude Jaromír Jágr.

Máme to v plánu, jenže reprezentační kouč Alois Hadamczik chce, abychom udělali nějaký kemp v Čechách. Takže se s ním nějak domluvíme a samozřejmě bychom odjeli až pak.

Včera měl pan Hadamczik svátek, popřál jste mu?

(úsměv) Bohužel, na to jsem si nevzpomněl.

Fotogalerii z memoriálu v Knovízi si prohlédněte ZDE