„To platí dál,“ usmál se Ondřej na sobotním Memoriálu Michala Ježka v Knovízi u Slaného, kam každoročně právě tenhle odchovanec Kladna přiváží hokejové hvězdy, aby podpořili manželku a dcerku místního fotbalisty Michala ježka, který v roce 2009 skonal přímo při fotbalovém zápase.

„Ještě pořád mohu chytat v NHL. Minulou sezonu jsme neměl špatnou, v Rangers jsem do zranění nějaké šance dostal a v příštích dvou týdnech bych se mohl dozvědět, kde budu dál. Podle toho se zařídím i s letní přípravou,“ nechce předjímat plány.

Pavelec by prý nešel nejen do Ruska za vysokou gáží, ale ani na sever Evropy, nebo do Švýcarska. A vůbec ne domů. Už by řešil život, který bude následovat po hokejové kariéře.
Ne zrovna povedené angažmá v Liberci během výluky v NHL (2012) za tím ale prý nikdo hledat nemá. „To vůbec! Já nikdy na Liberec neřekl špatné slovo. Ke mně se tam chovali výborně, a že to výsledkově nevycházelo a zachránili se až v posledním zápase sezony, to nemá na moje dnešní rozhodování žádný vliv. Já si to tam užil a byl jsem tam spokojen,“ odmítá Pavelec názor, že by si doma nerad pálil prsty podruhé.

O svém mateřském Kladně neuvažuje do budoucna vůbec, naposledy chytal za jeho juniorku v sedmnácti. Od té doby nikdy. „Do Kladna bych nešel určitě! Je to nižší liga a já byl v kariéře zvyklý bojovat o nejvyšší příčky a v nejlepší lize. Nemá cenu si nic nalhávat, aby pak byli všichni naštvaní,“ téměř vylučuje Rytíře ze svých budoucích plánů. „Neříkám, že se to nemůže někdy změnit, ale priorita je pro mě pořád NHL a doufám, že to vyjde.“

Kladnu vyčítá i to, že přišlo o nejvyšší soutěž a není schopné se do ní dostat zpátky, i když letos tolik nechybělo. „Bohužel, když jsem odcházel, tak hrál extraligu, ale někteří lidé to nechali dojít tam, kde to je teď. Proto se nemohou divit, že hráči do Kladna nejdou,“ doplňuje bez skrupulí Ondřej Pavelec.

Kladeňák, který za Kladno v dospělé kategorii neodchytal nikdy ani minutu a zřejmě se to nezmění.