Úterní přípravný duel s Třebíčí byl pro zatím nejproduktivnějšího borce kladenské přípravy trochu specifický, loni právě v týmu soupeře nastupoval. Gól sice nedal, ale úchvatnou otočkou jeden připravil spoluhráči Peteru Jánskému. I díky tomu Kladno slavilo výhru 5:1.

„Sice to bylo proti svým, ale svačinku vypíšu až při mistráku. Nicméně výhra je příjemná," přiznal osmadvacetiletý útočník, který zatím v pěti utkáních nastřádal jeden gól a čtyři přesné přihrávky. Navíc rozhodl penaltový rozstřel v Karlových Varech.

Sám ale zatím tak spokojený není, Kladno podle něj musí stále ze své hry odstranit spoustu nedostatků. „Je pravda, že proti Třebíči jsme odehráli asi nejlepší zápas, nicméně zase jsme si neodpustili špatný začátek druhé třetiny. Nechápu, proč nám nejde zrovna tenhle úsek, protože se na něj připravujeme. Ale když je to špatné popáté za sebou, tak je asi něco špatně," uznal Pekr, který před třemi lety ještě v dresu Olomouce pomáhal Kladno stáhnout do nižší soutěže, ovšem v dresu Hanáků se napevno od té doby neusadil.

A tak pro změnu volil cestu za Pavlem Paterou, jehož právě v dresu Olomouce poznal blíž a padli si do oka.

Ač je Moravanem, v centrální části Čech si zvykl velmi rychle. Bydlí vedle spoluhráče Jurije Repeho ze Slovinska, ten je zatím jeho nejbližší duší, byť vyjde s každým.

„Na domov si nemohu stěžovat, ale v Kladně se mi strašně moc líbí. K babičce na oběd sice už nemohu, tak pomáhá Jurij a jeho přítelkyně. Občas mě pozvou na jídlo a pokec, moc jim za to děkuji," usmívá se a přidává, že v blízkosti Prahy se dá pořád něco dělat.

„Jsem v Kladně sám, tak vyrážím do hlavního města a objíždím i hrady. Na Karlštejně jsem byl už dvakrát," směje se a dodává, že pokud se udělá v Kladně úspěch, bude jeho zdejší angažmá dokonalé.