V Havířově jste si připsal další gól, přesná rána na 1:3 mužstvo uklidnila. Popište tenhle zásah?

Sehráli jsme to dobře po buly, dostalo se to na beka, pak na mě a já vystřelil. Strny (Jakub Strnad) navíc dobře přejel, takže brankář nic neviděl.

Pro vás trochu satisfakce, utrpěl jste předtím tvrdou ránu pukem.

Byla to rána, ale žádná satifsakce, spíš důležitý gól. Havířovští to pak sice ještě chtěli v úvodu třetí třetiny zkusit snížit, ale my využili přesilovku Strnym a už jsme to v klidu dohráli.

Jak moc jste měli za krkem tu nepříjemnou sobotní prohru z Přerova?

Chtěli jsme to odčinit, protože tohle by se stávat nemělo, dostat gól v poslední minutě. Myslím, že se nám to docela povedlo a v obraně jsme odehráli slušný zápas.

Z pěti venkovních utkání v řadě máte osm bodů, jak tuhle část soutěže hodnotíte?

Bodů mělo být víc, měli jsme vyhrát v Ústí za tři body a v Přerově také. Takže to asi úspěch moc není a je pořád na čem pracovat.

Teď přijde pauza, jak se na ni těšíte?

Už docela ano, těch zápasů a cestování bylo v posledních dnech dost. Dostali jsme dva dny volna a pak se vrhneme do tréninku. Myslím, že i na zápasy se po pauze budeme zase těšit o hodně víc.

Dal jste dva góly ve dvou zápasech, navíc v Přerově se na vás byla podívat rodina. Byl to motivující?

Bylo, přijela rodina, spousta známých. A že jsem dal teď dva góly, za to jsem rád, předtím jsem čtyřikrát nebo pětkrát nebodoval a člověk o sobě musí dát trochu vědět a být týmu prospěšný.

Vaše formace nastupovala až jako třetí, ale propad byl zřejmě jen z taktických důvodů, že?

Ano, trenéři asi jen chtěli něco změnit, třeba jinou pětku, jak utkání začne. Z výkonnostních důvodů to asi nebylo, i když je fakt, že třeba v Benátkách se nám první dvě střídání nepovedla, proto třeba něco chtěli pozměnit.

Jan ŠEJHL