1. Zbytečné ztráty.
Ač to tak dlouho nevypadalo, Rytíři nakonec klidně mohli skončit na šestém místě. Nevyužili však slabých chvil Třince, Vítkovic a později Zlína. Ztratili domácí duel s Vítkovicemi, přestože vedli 3:0 po dvou třetinách. Hloupě prohráli i obě utkání sezony v Litvínově.

2. Těžký protivník.
Kladno tak narazilo na brněnskou Kometu a to nebylo výhodné, zvlášť když zahajovalo venku. Kometa hrála v závěru základní části dobře, nikdo jí nemarodil, fanoušci stáli na její straně. Proto byla v sérii skutečně lepší a nepochybně bude trápit i další soupeře, ať už to bude Sparta nebo Plzeň.

3. Faktor Znojmeta. 
Před pěti lety nezkušený tým Kladna podlehl v předkole Znojmu 0:3, teď  Brnu stejným poměrem. Právě hráči Znojma, které klub odprodal s extraligou do Brna, byli v sérii důležití i tentokrát. Brankář Trvaj, bek Bičánek, či útočníci Erat se Svobodou věděli jak na Kladno.

4. Drobnosti a centimetry.
Na štěstí se v hokeji nehraje, přesto ho někdy k úspěchu drobet potřebujete. Kdyby Bicek v závěru základní části v Budějovicích v tutovce vyrovnal, začalo by Kladno proti Brnu doma – velký rozdíl. V Brně byl zase blizounko vyrovnání Drtina, napálil jen tyčku a pak záda brankáře Trvaje. Kdyby střela skončila gólem, měli by psychickou výhodu rázem Rytíři. A ještě jednou Drtina: faul na něho před vyrovnávacím gólem Komety v zápase číslo 3 byl vidět na 80 metrů a sudí byli skutečně na Kladno během série přísnější.

5. Zkušenost.
Jednoznačně Kladeňákům chyběla. V týmu sice zkušení jsou, ti také tým táhli, ale mladíci měli hlavně zkraje série problémy. V Brně byl problém v obraně, tam  zranění Toman s Posmykem scházeli hodně. A kdo dával góly? Zase jen mazáci - Patera, Kalla, Kuchler, Bicek, z mladých se trefil jen Eberle. Nedostatek zkušeností scházel i v koncovkách zápasů. Třeba zmíněný domácí duel s Vítkovicemi nebo poslední utkání s Brnem. byly velmi podobné, tým se v nich vyloženě bál o výsledek.