Zápasy rozhodly přesilové hry, v nichž hosté hrají pořád líp. Kladno při nich udeřilo třikrát a byly to i důležité trefy na 1:1 a 2:1. Opět fungovala spolupráce Kaberle – Patera, první jmenovaný dokonce vstřelil svůj úvodní gól sezony.

„Nikdy jsem nebyl žádný velký kanonýr, ale je jasné, že bych nějaký ten gól už bral," smál se ve čtvrtek Tomáš Kaberle v rozhovoru pro Radio Relax a jakoby si první branku vymodlil.

Na Rytířích bylo od začátku vidět, že se dvěma vítěznými duely s Litvínovem a Brnem dostali do velké psychické pohody. Nepoložil je ani laciný úvodní gól, když při hře čtyři na čtyři zkušený Hruška překvapil brankáře Cháberu střelou zpoza klece.

Ještě do konce třetiny bylo vyrovnáno. Při zmíněné přesilovce vypálil tvrdě Kaberle a Hanuljak na jeho bombu nedosáhl. Přihrával patera, který také vstřelil zlomový druhý gól v prostřední části. To pálil v početní převaze od modré Tenkrát, Kuchler výborně protečoval na pateru a ten už jen doklepl.

Hned v úvodu třetího dějství se pohodově naladěným Rytířů povedlo udeřit dvakrát během minuty a půl. Nejprve stejnou bombou jako Kaberle dal svůj druhý gól kariéry mladý bek Doudera, po něm se v úniku nechal vidět Francouz Treille. Ještě loni hrál v Chomutově, kde se tentokrát skandovalo My chceme Chomutov!  jeho starší brácha Yorick.

V závěru sice dvakrát zahrozil Divíšek, ale Chábera, který nemá ze svého nedávného angažmá na Chomutov nejlepší vzpomínky, se zaskvěl a výhru 4:1 podržel.

Kladno poskočilo na osmé místo tabulky před Vítkovice, v první čtvrtině nasbíralo solidních 19 bodů. A mrzí ho jen některé zbytečné ztráty (Sparta, Třinec, Hradec). V neděli odpoledne hraje na Slavii, která je o tři body napřed. 

Hlasy trenérů:

Jiří Čelanský (Chomutov): „Dnes náš výkon nebyl hoden ani jednoho bodu, podali jsme asi náš nejhorší výkon v sezoně. Dobrá byla jenom úvodní desetiminutovka, ale bohužel jsem nebyli schopni se dostat do tempa. Ze hry se vytrácí nadšení a elán."

Petr Tatíček (Kladno): „Nečekali jsme, že vyhrajeme 4:1, ale po dvou dobrých zápasech doma jsme si věřili. Venku jsme s výjimkou zápasu v Karlových Varech hráli velice dobře. Překvapilo nás, že po deseti minutách první třetiny Chomutov přestal hrát. Srovnali jsme na 1:1 a od druhé třetiny to už byl vyrovnaný zápas. Povedlo se nám dát z přesilovky další gól na 2:1 a po trefě na 3:1 jsme už výsledek ubránili."

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. D. Hruška (Balej, Kučný) – 18. T. Kaberle (Patera), 31. Patera (Kuchler, Tenkrát), 45. Doudera (Dragoun), 47. S. Treille (David Růžička). Rozhodčí: Turčan, Lacina – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:3. Diváci: 4448.

Chomutov: Hanuljak – Krstev, Malec, J. Mrázek, Pulpán, Mazanec, Kučný, Šulák – Hřebejk, Jaroslav Svoboda, Bartečko – Balej, Divíšek, Kubinčák – D. Hruška, Sikora, Šagát – Kaše, Kämpf, Mainer. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber

Kladno: Chábera – David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Majeský, Jankovič, Černošek – Tenkrát, Patera, Eberle – S. Treille, Dragoun, Rudovský – Dalecký, Lukáč, Havlíček – Strnad, Kuchler, Machač. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.