Poslední zápas nadstavbové části, který byl hosty rozlučkou se sezonou a pro Rytíře posledním testem před baráží, přinesl hodně vzruchu i branek.

Domácí vedli rychle 1:0 zásahem Eberleho, jenže brzy o náskok přišli a gól Kytnára zařídil na dlouho stav 1:2.

V posledním dějství domácí přežili dvě tutovky omlazené sestavy hostů a sami dvakrát udeřili. Hlavně parádní akce Bílka zakončená Lukáčem stála za vidění.

Jenže Vary také našly síly na dva góly a když v čase 59:02 Buc po pěkné akci dával na 3:4, zdálo se hotovo.

Nicméně nejlepší střelec play-out Jan Rudovský byl proti a stihl ještě svým druhým zásahem v utkání vyrovnat.

V prodloužení pak přišel neortodoxní riskantní manévr kouče Čelanského, který chtěl vyzkoušet na baráž přesilovku pět na tři a Vary se rozloučily se sezonou úspěšně.

Hlasy asistentů trenérů:

Josef Zajíc (Kladno): "My nekončíme, nám teď všechno začíná. Když budeme v tomto zápase hledat pozitivní věci, tak je to výkon lajny Pavla Patery. V první třetině jsme měli spoustu střel, ale nebylo to tak důrazné, jako se nám dařilo v posledních zápasech dávat branky z předbrankového prostoru. Z našeho pohledu to bylo to, proč jsme zápas od začátku nemohli otočit na svojí stranu."

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): "Jsem rád, že kluci dneska k zápasu přistoupili dobře. Byli jsme Kladnu dobrým sparingpartnerem před baráží. Nastoupilo nám zase hodně mladých kluků, jejich výkon oproti poslednímu zápasu šel zase o malinko nahoru. Jsme rádi, že jsme se rozloučili se sezonou vítězstvím. Bohužel se nám nepodařilo vyhrát za tři body, nechali jsme si dát vyrovnávající branku na konci, ale v prodloužení jsme vyhráli."

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 4:5 v prodl. (1:2, 0:0, 3:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Eberle (Patera), 50. Lukáč (Bílek, Strnad), 51. Rudovský (Patera), 60. Rudovský – 8. Koblasa (R. Hruška, Flek), 17. Kytnár (T. Dvořák, Vachovec), 56. Zucker (Balán, Šmach), 60. Buc (Zucker, Kvapil), 64. Zucker (Kubka). Rozhodčí: Horák, Pavlovič – D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1168.

Kladno: Cikánek – David Růžička, T. Kaberle, Kolářík, P. Hořava, L. Procházka, Černošek, Majeský – Tenkrát, Kuchler, Zagrapan – Strnad, Lukáč, Bílek – Rudovský, Patera, Eberle – Dalecký, Machač, Havlíček – od 35. navíc Šilhavý. Trenéři: Čelanský, Zajíc a Neliba.

Karlovy Vary: Řehoř (31. Honzík) – Kubka, Šmach, Dresler, T. Dvořák, Rýgl, Kvapil – Zucker, Balán, Buc – Koblasa, R. Hruška, Flek – V. Tomeček, Vachovec, Kytnár – od 21. navíc Csamangó, Zadražil, Beránek. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.