Rytíři vlétli do utkání povzbuzeni přítomností Tomáše Plekance. A že byl na ledě znát! Jeho zkušenosti se projevily v přesilovce, kdy objel branku a našel Zikmunda - 0:1. Domácí naopak do hry dostala nedisciplinovanost Středočechů. Nebezpečná byla hlavně teč Divíška, ten ale tečoval pouze mimo. Cikánka pak nepřekonal ani Luňák.

S aktivitou Prostějova se také otevírala okna v obraně, a tak se Kladenští dostávali do rychlých přečíslení. A největší roli v nich hrál opět Plekanec. Žabička od něj ale nenašla Svedlundovu hůl a ani jeho individuální pokus nebyl přesný. Zajímavá byla také akce, kdy Plekanec v úniku hledal zadovkou Svedlunda. Toho sice našel, ale překvapil všechny na stadionu, včetně svého švédského spoluhráče, a větší šance z toho nebyla.

Druhou část otevřela střela osamoceného Divíška. On ani dorážející Nouza však na Cikánka nevyzráli. Na druhé straně o sobě dal v rozmezí jen pár vteřin vědět mladík Vildumetz. Ani jeden z pokusů Neužila neohrozil.

Podruhé ale kvůli faulu a rozhodčí tak Kladnu přiřkl trestné střílení. K němu se postavil Plekanec. Střelu mezi betony Neužil vystihl.

Díry v obraně Jestřábů se i nadále otevíraly a Rytíři si tak mohli zkoušet protiútoky. Strnad s Kautem puk za Neužila nedostali. Naopak Redlich projel mezi domácími obránci jako nůž máslem a navíc ještě prostřelil domácího brankáře.Dvougólové vedení Rytířům vydrželo jen 56 vteřin. Meidl od zadního mantinelu našel najíždějícího Prokeše a ten už z kruhu zamířil přesně. Snížení přineslo mimo jiné zvýšený důraz od prostějovských borců a ubylo gólových příležitostí. Ještě před druhou sirénou mohl srovnat ex-kladenský Dvořáček. Z blízkosti však na Cikánka nevyzrál.

Naopak třetí třetinu gólem otevřeli Kladenští. Krásnou kombinaci po ose Vampola – Strnad – Říha zakončil dobře mířenou střelou posledně jmenovaný. Sníženo mohlo být při přesilovce Rytířů. Po střele Luňáka zůstal puk ležet v brankovišti. Naštěstí pro Kladno se nejlépe zorientoval Strnad a odvrátil tak nebezpečí.
Prostějov to nemuselo ale dlouho mrzet. Na modré obral obránce o puk Žálčík a v úniku trefil místo nad vyrážečkou Cikánka.

O hektický závěr utkání se ale přičinil Plekanec, který inkasoval čtyřminutový trest za vysokou hůl. Domácí svou výhodu vylepšili ještě odvoláním brankáře a Rytíři se tak museli bránit. V největší šanci však domácí borci netrefili. Na druhé straně ani Rytíři netrefili prázdnou branku. Mrzet je to ale nemuselo.

„Byly tam pasáže, kdy jsme byli jasně lepší, ale bohužel jsme utkání v první, ani na začátku druhé třetiny druhé třetiny nerozhodli. Byla tam spousta přečíslení dva na jednoho, šance za šancí. Jenže zakončení bylo komplikované. Pak jsme navíc začali hrát lehkovážně,“ přiznal kouč Kladna David Čermák. I to, že na konci mělo Kladno i kus štěstí. „Hráli šest na čtyři, bylo to vabank. Koledovali jsme si,“ dodal David Čermák.LHK Jestřábi Prostějov– Rytíři Kladno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1).


Branky a nahrávky: 32. Prokeš (Meidl, Venkrbec), 50. Žálčík – 7. Zikmund (Plekanec, Vampola), 31. Redlich (Vildumetz), 42. Říha (Strnad, Vampola). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:9, využití: 0:1. Diváků: 2651.

Prostějov: Neužil (Huf) – Mikliš, Havlík, Čáp, Kolář, Husa, Krejčí, Žovinec – Nouza, Divíšek, Luňák – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, Pšenička – Prokeš, Meidl, Venkrbec.

Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Hořava, Zelingr – Melka, Plekanec, Svedlund – Kubík, Vampola, Strnad – Hajný, Machač, Zikmund – Vildumetz, Kaut, Redlich.

close Tomáš Plekanec se vrátil do sestavy Kladna. info Zdroj: Josef Poláček zoom_in