Kladenský útočník jde do klubu, který má na rozdíl od Canadiens téměř jistotu postupu do bojů o Stanley Cup. Ten mu ve sbírce ještě chybí.

Toronto dalo pod vedením manažera Lou Lamoriella a trenéra Mike Babcocka dohromady konečně skvělý tým plný úžasných mladíků jako jsou Matthews, Marner, nebo Nylander.

Zkušený a opravdu dobře bránící střední útočník schopný pokrýt největší hvězdy soupeře mu trochu schází, proto bere Plekance. Že si ho vybralo tak úspěšné duo, jakým je bezesporu Lamoriello - Babcock, to je obrovská výzva.

V Torontu nebude Plekanec prvním Kladeňákem. Na začátku tisíciletí byl zdejší modlou obránce Tomáš Kaberle, po něm se tady předvedl také Jiří Tlustý. A ještě dříve za Javorové listy nastupovali Zdeněk Nedvěd nebo Ladislav Kohn.

S Torontem pojí kladenský hokej i vzpomínka na jeden vzájemný střet. Ve slavném Maple Leafs Garden zvítězili Kladeňáci v roce 1977 slavně 8:5.

Za Montreal nastoupil někdejší kapitán týmu (a dlouholetý kapitán reprezentace ČR) Plekanec k celkem 981 zápasům, což ho řadí na sedmou příčku v klubové historii. Nastřílel 232 gólů, dalších 605 jich připravil.

I proto klub na tvém twitterovém účtu nemohl napsat snad nic jiného než: Thank you, Pleky! Good luck in Toronto.