„Měli jsme jasně čtyři pět gólových šancí. Proměnit jednu dvě, zápas by vypadal jinak. Jenom já měl dvě jasné tutovky, Jarda jednu krásnou a také Tlustý. Měli jsme mizerné střely, z toho se góly nedávají," mávl rukou Tomáš Plekanec (na snímku), který jedním dechem ocenil výkon soupeře. „Zlín hrál výborně, bojovně, byli na nás připravení. Potvrdili, že jsou hlavně doma hodně silní dopředu. Ve hře jsme se udrželi jen díky úspěšnosti dalších formací," uznal.

Za další kámen úspěchu Zlína označil brankáře Horčičku, který v minulosti nastupoval v dresu Středočechů. „Chytal výborně. Pamatuji si, že jsem s ním hrál, ale výhoda ani pro jednu stranu to nebyla," odmítá.

Na vyprodané hlediště s Jágrem v sestavě jsou v posledních duelech Kladenští zvyklí, proto jej ani ve Zlíně zájem fanoušků nepřekvapil. „Stejně jako všude jinde byla skvělá atmosféra, my si to užíváme," potvrdil a během přestávek často komunikoval se zlínským kapitánem Petrem Čajánkem.

„Povídali jsme si o rodinných věcech," upřesnil s úsměvem.

Přestože včera šestizápasová série Kladna skončila, tragédii z toho zkušený útočník nedělal. „Není to jen o výhrách. Vždy se snažíme podávat stoprocentní výkony a bohužel jednou musela tato série skončit. Nyní máme volno do čtvrtka, potrénujeme a odpočineme si a začínáme opět od začátku," burcuje spoluhráče hráč Montrealu Canadiens, který sleduje vývoj jednání v NHL, ale těžkou hlavu si z toho nedělá.

„Po pravdě řečeno nemám moc informací, ale jestli zrušili prvních čtrnáct dnů, dohoda se opět vzdálila. Navíc mám pocit, že se tam stejně moc neděje. Uvidíme, co přinesou příští dny," jen pokrčil rameny. Současně vyvrátil, že by byl na pořadu dne jeho přestup do ruské KHL, kde o něj velký zájem projevil Omsk. „Není to aktuální," odmítl rázně.