"Je to další porážka a samozřejmě mrzí. Na druhou stranu nás v zápase držel gólman, když jeli Hradečtí v první třetině třikrát sami na bránu. Se štěstím jsme byli pořád v utkání a teprve pak jsme hráli dobře. Bohužel jsme na konci neproměnili přesilovku," litoval Plekanec.

Jeho tým měl přitom při power-lay obrovskou šanci, brankář Kiviaho se skácel k zemi a nemohl zasáhnout. Jenže Klepiš puk na místo určení nevyslal. "Je to škoda. Gólman ležel, ale nám se nepovedlo vystřelit na bránu. Musíme jet dál," velí Plekanec, při jehož trestu vstřelil hradecký Lukáš Cingel rozhodující třetí branku.

Plekanec svůj zákrok nekomentoval, i když na ledě koukal tak trochu nevěřícně. "Neviděl jsem to, tak nevím, jestli to bylo na vyloučení. Ale pořád jsme měli čas s tím něco udělat, k tomu jsme měli i několik přesilovek," připomněl následné výroky sudích, kteří poslali na trestnou dost přísně pro změnu dva domácí hráče.

Že zahrálo Kladno na ledě favorizovaného Hradce od druhé třetiny vyrovnanou partii, nad tím kladenský kapitán mávl rukou. Ví, že za výkon se body dávají možná v krasobruslení. "Nám je k ničemu, když hrajeme se silnými soupeři vyrovnané zápasy, když jsme pořád poslední. Musíme pořád hrát a doufat, že uděláme sérii alespoň dvou tří vítězných zápasů, kterou se vrátíme ještě do hry," dodal vůdce Rytířů, jehož parta nyní hostí v pátek Litvínov a pak jede v neděli na led mistrovského Třince.