První třetina nepůsobila dobře, ale pak se vám to povedlo otočit. Jak byste zápas zhodnotil?

Přesně jak říkáte, první třetina opravdu dobře nevypadala. Ale pak jsme se vzchopili a konečně jsme snad po třech zápasech začali hrát dobře, bruslit, pomáhat si. Bylo vidět, že náhle na ledě bylo úplně jiné mužstvo než ještě před pár zápasy.

Pomohla vám nedisciplinovanost Přerova, díky které jste hráli přesilovky? Navíc Přerov hrál jen na tři lajny.

To bylo vidět. Věděli jsme to, takže jsme to čekali, a věřili, že přijde šance. Po třetím gólu už jsme věřili, že to dotáhneme do konce. Pak už bylo i vidět, že soupeř polevil.

Byl jste blízko hattricku. Mrzí vás, že to nevyšlo?

Ne. Ještě jsem tam mohl střílet na konci. Tohle není o gólech. Teď je důležité, že jsme vyhráli. I to, že si dali gól i další kluci. Taky už bylo potřeba po těch třech zápasech konečně vyhrát. Navíc se soupeřem, který je v tabulce kousek pod námi.

Včera jste odehrál těžký zápas za Kometu, dnes to na vás ale nebylo vidět. Nebo jste to na ledě cítil?

Cítil jsem se až překvapivě dobře. Čekal jsem to horší. Jak jsem říkal po prvním utkání, potřebuju hrát hlavně zápasy. A i když je tam občas cítit únava, ten zápasový rytmus je daleko lepší na fyzičku, pomáhá víc. To je přesně to, co jsem od začátku chtěl. Doufám, že se to bude ještě dál zlepšovat. Teď budu mít šanci dobře potrénovat a připravit se na rozhodující část sezony.

Jak se vám líbily dresy a celá myšlenka vánočního utkání?

Ta myšlenka byla dobrá, dresy byly také hezké, ale já radši zůstanu u té klasiky. Vždycky jsem měl rád spíš tu kladenskou klasiku.Jan ŠEJHL