Přednáškový podvečer je určen široké veřejnosti a program začne v 17:30 hodin představením projektu Škola hokejových talentů a poté představením hokejového kluku kladenských Rytířů. Následně si vezme slovo někdejší brankář Sparty a fotbalové reprezentace Jaromír Blažek, jenž bude hovořit na téma Dlouhá cesta bez zkratek – ke světovým sportovcům.

V 18:15 ho na pódiu vystřídá otec současného skvělého hokejisty Caroliny Martin Nečas starší. Generální manažer SKLH Ždár nad Sázavou s i vybral téma Všestrannost ve výchově elitního sportovce. Následuje výborná jachtařka Alice Hamáčková, která je rovněž fyzioterapeutkou a majitelkou Redpointclinic.cz. Ta bude hovořit na téma Vliv rané specializace na základní pohybové stereotypy a vzorce.

Na závěr promluví také ještě nedávno kapitán kladenských Rytířů Tomáš Plekanec spolu se svou manželkou, někdejší elitní světovou tenistkou Lucií Šafářovou. A také bývalá světová špička v biatlonu Gabriela Soukalová.

Během přednáškového podvečera a večera budou prodiskutovány možnosti, jak maximálně pozitivně využít lásku ke sportu a pohybu z dlouhodobého hlediska. Bude možnost si poslechnout zajímavé pohledy a příběhy nejen bývalých a současných elitních sportovců, ale i rodičů a osob, kteří za sportovními hvězdami stojí.

Vstupenky stojí 150 Kč a dají koupit pouze online  ZDE

O tři vstupenky můžete soutěžit i na stránkách Kladenského deníku. Vyhrají je první tři čtenáři, kteří správně zodpoví následující otázku: Na které olympiádě se mohli sejít hokejista Tomáš Plekanec a biatlonistka Gabriela Soukalová? 

Odpovědi posílejte na mail: rudolf.muzika@denik.cz

Program:

17:30 zahájení konference – úvod

17:45 Škola hokejových talentů – představení projektu

18:00 Rytíři Kladno – představení klubu a mise

18:15 Jaromír Blažek

18:40 Martin Nečas st.

19:20 Alice Hamáčková

20:00 panelová diskuze – Tomáš Plekanec, Lucie Šafářová, Gabriela Soukalová

21:00 předpokládaný konec