Plekance byl plný led od prvního střídání. Připravil první gól Ladislavu Zikmundovi, pak ale nedal pár šancí včetně trestného střílení ve druhé třetině. V závěru byl za hru vysokou holí vyloučen na čtyři minuty, jenže Jestřábům se vyrovnat při hře šest na čtyři vyrovnat nepovedlo. Bývalý borec Montrealu a reprezentace to bral s nadhledem. „To se stává, takových faulů už bylo. Stávat by se to samozřejmě nemělo, ale kluci to perfektně ubránili a vítězství máme – to se počítá,“ mínil šestatřicetiletý borec.

Těsná výhra 3:2 jde i za vaším výborným výkonem, jak těžký zápas pro mužstvo byl?
Byl první po dlouhé době za Kladno, těžko to mohu hodnotit. Šancí jsme si podle mě vytvořili docela dost a rozhodnuto mohlo být dříve, i když i domácí měli možnosti.

Ve druhé třetině jste šel sám na bránu, ale zvolil zadovku na Švéda Svedlunda. Nebyla to škoda?
Neměl jsem moc rychlost a uháněl za mnou obránce, tak jsem to Linusovi zkusil prohodit zadem. Už jsem ale měl střílet, škoda.

Při prvním gólu to vypadalo, že s Kladnem trénujete přesilovky, protože souhra se Zikmundem byla parádní…
Já ale v Kladně strašně dlouho nebyl! Brzy se tam vrátím a pak začneme trénovat, abychom byli pořádně připravení na play off.

Kdy se vůbec rozhodlo, že do zápasu nastoupíte?