Co se přesně stalo, Tomáši? Mnohá média vzala vaši účast v Pardubicích jako hotovou věc?

Hotové to nebylo, po poradě s agentem jsme museli informovat vedení Montrealu. Měl jsem brzy zprávy, že to asi zamítnou a to se také stalo. Na devadesát devět procent v Pardubicích hrát nebudu. Koneckonců je to i kvůli těm článkům kolem mé nominace. V Montrealu se k nim dostali a rozhodli se jak se rozhodli.

Mrzí vás to hodně? Je známo, že Česko reprezentujete rád. Na druhou stranu inline hokej máte jen jako doplňkový sport…

Je to spíš tak, že respektuji rozhodnutí klubového vedení.

Vaše sezona s inline hokejem tedy končí, protože čtvrtfinále extraligy jste o uplynulém víkendu s Brnem prohráli 0:2 na zápasy. Proč jste zase nepřekročili vlastní stín?

Těžko říci, ale asi jsme se pořád ještě nepoučili. Oni hrají inline a my pořád hokej. Chceme si zahrát, oni naproti tomu pořád drží míček. Já ani nevím, jestli se ten jejich styl úplně dokonale naučit chceme.

Netrápil vás příliš reprezentační brankář Jirkův?

Je vynikající, jenže výborný byl i náš Radek Jirátko. V brankářích to letos nebylo, spíš v tom, co už jsem řekl.

Tak ještě k zpět hokeji. Sledujete finále Stanley Cupu, v němž hraje úhlavní nepřítel Montrealu – Boston i s vašímkladenským kamarádem Tomášem Kaberlem?

Sleduji to, ale ne tak, že bych každé ráno vstával k televizi. To spíš až rozhodující zápasy, ty si utéci nenechám, koukat budu. Pravda je, že Bostonu vůbec nepřeji, ale je jasné, že Kábovi ano. Chci, aby pohár vyhrál a přivezl si ho domů.

A ještě malinko soukromí. Bulvár píše o vaše letní svatbě se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou. Co o tom mohou napsat Kladenky?

To samé, co bulvár (smích). Svatba bude, ale ještě je dost času na přípravy.

Datum už znáte?

(smích) Zopakuji, že je ještě dost času.

Čtvrtfinále play-off extraligy inline hokeje

IHC Čerti Kladno – Mission Roller Brno 6:7
(2:2, 3:3, 0:0, 1:2). Branky: 1. Plekanec (Kameš), 3. Jiřík (Hořava), 13. Tenkrát (Plekanec), 15. Stieler (Vyskočil), 19. Piskáček (Kala), 48. Stieler (Plekanec) – 3. Brož (Kubica), 4. Šebek P. (Trnka), 21. Kubica (Brož, Demel), 23. Brož, 24. Rajnoha K. (Skácel), 41. Kubica (Brož), 42. Šebek P. (Strýček).

Mission Roller Brno – IHC Čerti Kladno 5:2 (0:2, 1:0, 2:0, 2:0). Branky: 20. P. Šebek (D. Šebek, Brož), 31. Brož (P. Šebek, Kučera), 34. P. Šebek (Brož, Strýček), 41. Kučera, 47. P. Šebek (D. Šebek, Strýček) – 4. Plekanec (Jelínek), 9. Petrák (Kameš).

Konečný stav série: 2:0 pro Brno.