Plný stadion se radoval, Rytíři začali vítězně

Kladno – Téměř čtyři tisíce diváků si našly cestu na zrekonstruovaný zimní stadion v Kladně. Čeká na první domácí duel Rytířů v nové sezoně bylo lákavé. Na samotné forbíně to dopadlo pro domácí dobře, šumperské Draky porazili 4:1. Po dvou gólech dali v úvodní i závěrečné sedmiminutovce.

12.11.2014 6

Kladno - Šumperk 4:1, Rytíři se radují z gólu Tomáše Horny na 2:0. Foto: Josef Procházka

Natěšené publikum na vyvoněném zimáčku si ještě ani nestačilo prohlédnout všechny novinky a už dvakrát burácelo. Kladno začalo v téměř extraligových podmínkách s ohromnou chutí a euforii přetavilo do nakonec rozhodujícího náskoku. Hrubky šumperské obrany ztrestalo nejprve duo Pitule – Eberle, když druhý zakončil perfektně pod horní tyč a stejné místo si po chvíli vybral i Tomáš Horna, který se trefil i ve svém třetím vystoupení v barvách Rytířů.

Jenže kdo by čekal kanonádu, tak se spletl. Šumperk hlavně směrem dopředu ukazoval kvalitu, velmi rychle z brejku Bergerem snížil a poté až do závěrečné třetiny sahal několikrát po vyrovnání.

Rytíři se nejvíc trápili ve druhém dějství, když inkasovali čtyři tresty v řadě a dokonce si zahráli 1:49 minuty ve třech. Kritické chvíle zvládli i díky výtečnému výkonu hráčů čtvrté formace – Strnadovi a Redlichovi. "Nestrávli jsme moc času na ledě, ale je naše práce, abychom do toho dali v oslabení maximum a neinkasovali," usmál se jeden z nejlepších hráčů duelu, který mohl v první třetině okořenit svůj výkon i vstřeleným gólem, ale pěkné sólo přes celé kluziště nezakončil přesně.

V posledním dějství sice opět Šumperk kousal, ale výtečný Chábera už gól nepustil a dobře hrající Rytíři náskok pojistili. Nejprve v přesilovce sedm minut před koncem dorážel ránu Horny u tyčky stojící Stach a pak potěšil naplněné ochozy svou obávanou bombou od mantinelu Jan Rudovský.

V sobotu hraje Kladno doma znovu a soupeř přijede úplně nejtěžší z celé I. ligy – Piráti Chomutov (16).

"Ostudu jsme neudělali. Kladno je neskutečně silný tým se zkušenými hráči. Bylo dobře, že jsme po dvou gólech rychle také skórovali, ale ve druhé třetině jsme neproměnili přesilovky včetně dlouhé pět na tři. To asi rozhodlo," hodnotil duel hostující trenér Radek Kučera, který pochválil za ubráněná oslabení také soupeře. "Bránili velmi dobře a my byli trochu statičtí. Normálně to nedělám, ale chci pochválit také rozhodčí. Ustáli to," dodal Kučera.

Jeho protějšek Jiří Čelanský byl za čtvrtou výhru v řadě rád, ale mrzelo ho, že si jeho svěřenci opět nechali dát gól hned poté, co Horna zvyšoval na 2:0. "Kluci tím hodně znervózněli, přitom hlavně vepředu máme zkušený tým. Budeme na tom pracovat dál. Jinak ale klukům musím poděkovat, že první zápas před domácími diváky zvládli. A divákům patří dík také. Přišlo jich hodně a podrželi nás i ve chvílích, kdy se nedařilo," řekl Čelanský, který si myslí, že výkony mužstva půjdou ještě nahoru až si na domácí kulisu i užší rozměry kluziště víc zvednou.

Rytíři Kladno – Salith Šumperk 4:1 (2:1, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 5. Eberle (Pitule), 7. Horna (Stach, Lukáč), 54. Stach (Hlaváč, Horna), 57. Rudovský (Eberle) – 7. Berger (Velecký).

Kladno: Chábera - Kolářík, Klouček, Lukáč, Růžička, Kužel, Gutwald - Hlaváč, Dragoun, Hořava - Horna, Stach, Tenkrát - Rudovský, Pitule, Eberle - Strnad, Švaňhal, Redlich.

Šumperk: Koutský – Drtil, Holík, Gewiese, Sedlák, Piegl, Slavík – Velecký, Berger, Vávra – Žálčík, Moskal, Staněk – Vrdlovec, Plášek, Brunec – Cink, Vachutka, Haas.

První hokejová liga – 24. kolo:

Benátky nad Jizerou – Jihlava 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0), Chomutov – České Budějovice 8:3 (1:1, 2:1, 5:1), Kadaň – Havlíčkův Brod 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0), Most – Třebíč 0:1 (0:1, 0:0, 0:0), Havířov – Prostějov 3:4 (1:0, 0:3, 2:1), Kladno – Šumperk 4:1 (2:1, 0:0, 2:0), Ústí nad Labem – Litoměřice 2:3 (0:2, 0:1, 2:0).

Pomozte při pátrání po pohřešované ženě

Kladensko - Policie pátrá po Pavlíně Furchové, narozené 8.9.1972. Počátkem října odešla z domova ve Slaném a od té doby o sobě nepodala zprávu. Její zmizení oznámil na policii ve Slaném její třiašedesátileetý druh.

Ulici opravili, ovšem herní prvky nebudou

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Kladně byla dokončena rekonstrukce Rabasovy ulice v centru města. Práce v lokalitě byly rozděleny na etapy a trvaly řadu měsíců, ale vyplatilo se.

Švihálek se uvedl čistým kontem

Slaný – Hokejisté Řisut si připsali druhou tříbodovou výhru a první doma.

Středočeskému kraji bude nově vládnout ANO s ČSSD. A s komunisty

Střední Čechy – Výrazně doleva se posouvá vedení Středočeského kraje, když se zásadně mění podoba koalice vládnoucí Středočeskému kraji. Z dosavadní čtyřkoalice ve složení ANO, STAN, ODS a Nezávislí Středočeši zůstane u moci pouze hnutí ANO, které v pondělí odpoledne dosavadním partnerům písemně vypovědělo koaliční smlouvu.