Na domácích bylo až příliš znát, že mají absence v sestavě. K Jágrovi či Réwayovi přibyl ještě zraněný Hovorka a díry v sestavě byly až příliš vidět. Plzeň prakticky celé utkání kontrolovala, a kdyby její hráči opakovaně neselhávali v koncovce, nemuseli se klepat o výsledek do poslední minuty.

V první třetině poslal hosty do vedení těsně po skončení přesilovky svým prvním gólem po příchodu z Vítkovic aktivně hrající Zdráhal. Domácí litovali zkratů Barinky - zkušený bek nejprve špatně vyhodil puk a pak Zdráhala nepohlídal poté, co z Godly vypadla rána Půlpána.

Také domácí si pomohli přesilovkou. I když jim Plzeň během šesti oslabení v zápase mnoho nepovolila, hned první nezvládla. Na křídle se z první položil do rány Kaut a čtvrtou trefou sezony propálil Frodla, jenž měl zakrytý výhled.

Domácí se z vyrovnání netěšili ani dvě minuty. Jedno z mnoha špatných vyhození tentokrát potrestal zblízka Rob, kotouč bezmocného Godlu jen lehce přeplachtil.

Plzeň kontrolovala hru i v posledním dějství, opět ale zazdila řadu možností. Gulaš užuž zvedal ruce, jenže Godla mu radost skvělým přesunem zkazil. Nejlepší střelec extraligy pak mohl skórovat ještě při kladenské power-play, jenže prázdnou bránu minul.

To se hrála nejlepší pasáž Rytířů v celém utkání, v posledních čtyřech minutách se jim dařilo udržet před Frodlem a ten se konečně zapotil. vyrovnat se ale Jágrově partě nepovedlo, naopak tři vteřiny před koncem Kantner stejně jako v plzeňském duelu do prázdné brány upravil na shodný výsledek na 1:3.

Domácí navíc přišli o zraněného Hajného, který nedohrál kvůli zranění kolene.

Ohlasy trenérů:

Jiří Hanzlík (Plzeň): „Podali jsme jeden z vůbec nejlepších výkonů na hřištích soupeřů v sezoně. Jediné, co mohu vytknout, že jsme mohli potvrdit náskok mnohem dříve, protože hlavně ve druhé třetině jsme měli mraky šancí, Muselo se tak hrát do poslední minuty a o výsledek jsme se tahali.

David Čermák (Kladno): Plzeň byla celý zápas lepší a my se jen se štěstím pořád drželi ve hře. Nakonec jsme v úplném závěru mohli i srovnat, ale výhra soupeře byla zasloužená. I kvůli absencím byly naše přesilovky velmi špatné, ale šance, že by někdo z absentujících nastoupil v neděli na Spartě myslím není.

Rytíři Kladno – Škoda Plzeň 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. T. Kaut (Nash, O'Donnell) – 15. P. Zdráhal (Pulpán, Budík), 29. Rob (Jank), 60. Kantner (Moravčík, Mertl). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 20:52. Diváků: 4035.

Kladno: Godla – Nash, Austin, Lakos, Kehar, Barinka, Romančík – Strnad, Vampola, Redlich – Bílek, Machač, Zikmund – Š. Bláha, Stach, Melka – Hajný, T. Kaut, O'Donnell – Valský.

Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Pulpán, Moravčík, Jank, Vráblík, L. Kaňák – Kantner, Mertl, Gulaš – P. Zdráhal, Kracík, Malát – Rob, V. Němec, Přikryl – Straka, Kodýtek, Eberle.