Duel s Plzní se totiž hraje od 18.10 hodin a vysílá ho přímým přenosem kanál Nova Sport.Televize si nevybrala duel náhodně. Zápasy Kladno – Plzeň bývají vyšponované i za normálních okolností, ty však navíc nyní určitě nepanují.

Oba soky nedávno postihla rána, když ztratily body za aféru se špatnými registracemi hráčů. Dotkla se obou stejně razantně, jenže zatímco Kladno na ní vydělalo a už není v tabulce poslední, Plzeň zle prodělala a se skvělým kádrem se snaží zatím marně nahánět desítku zaručující postup alespoň do předkola play–off.

Vedení obou týmů přistoupilo pochopitelně ke kauze zcela rozdílně a navíc jeden z nejlepších hráčů Plzně Tomáš Vlasák se opřel nejen do vedení soutěže, ale i do kladenského sportovního ředitele Milana Volfa, jehož nazval Robinem Hoodem v uvozovkách, prospěchářem a alibistou. Navíc se opřel i do Kladna, jemuž popřál, aby zase rychle spadlo na poslední místo.

Odvetu chystají kladenští fanoušci, kteří mají políčeno nejvíc právě na Vlasáka (mimo jiné kamaráda kladenského kapitána Pavla Patery, s nímž hrával úspěšně v Omsku).

Střet tak může být ještě víc vyhecovaný než jindy.

Po včerejších porážkách v Liberci resp. na Slavii navíc potřebují nutně bodovat oba týmy.

V probíhající sezoně vybojovali Kladenští proti Plzni svoje vůbec první vítězství, když ji v 9. kole udolali 4:3 na nájezdy a později dokonce kvůli neoprávněnnému startu Petra Sýkory vyhráli 5:0 kontumačně. Odveta hraná těsně po vynesení verdiktu v kauze špatných registrací vyznívala chvíli také pro Kladno, ale nakonec se radovali Západočeši po výhře 3:2.