Utkání sledoval i Jaromír jágr, který se na skok vrátil do Česka po utkání svého Omsku v Rize.

Plzeň vstoupila do utkání hodně odvážně a v první části zasypala kladenskou branku šestnácti pokusy. Nejnebezpečnější v úvodu poslal ale Vlasák tečí mimo. Domácí byli v trefování svatyně svého odchovance Horčičky skromnější, ale první tutovku měli oni. Toman našel ideálně Růžičku, jehož bomba z první orazítkovala jen tyčku. Neuspěli ani Valský, Látal či Bělohlav, a tak nakonec šla do vedení přece jen Plzeň, když se po brejku trefila její posila ze Znojma Plášek.

Jestli byl ale stav 0:1 po první části pro Kladno trochu krutý, tak po druhé, kdy svítilo na ukazateli 1:1, mohli žehrat na koncovku Plzeňáci. Ti jasně ovládli hru, měli řadu šancí, jenže neřešili je ideálně vyjma mladého Stránského, který objel Tomana a střelou do protipohybu zvýšil na 0:2. Trápící se Kladeňáky postavila na nohy až vyloučení St. Pierra, při němž hosté nechali volného Tomana a ten tutovku vyšperkoval ještě přihrávkou na Kallu, který bývalého spoluhráče Horčičku po rychlé kličce překonal.

Středočechy gól nakopl a ještě do konce druhého dějství byli blízko vyrovnání Růžička s Eberlem. Největší šanci ale nakonec spálil na druhé straně Duda, na něhož zívalo půl volné branky, ale kotouč poslal do ležícího L. Procházky.

Ve třetím dějství bránila Plzeň svůj těsný náskok aktivně, po Dudově akci dokonce Toman vyrazil puk z brankové čáry. Při vyloučení Dreslera však zakombinovala druhá kladenská formace a Kallův přesný pas napříč hřištěm zužitkoval ve vyrovnání parádní bombou Treille.

Vyrovnaný stav ale domácí udrželi pouze šest minut. Dostali se pod velký tlak a nakonec neustáli jednu z mnoha akcí, když po prvního útoku pálil Modrý a Straka zvládl dorážku.

Ani tak Plzeň ještě nemusela odvézt všechny body. Vlasák se totiž v závěru nechal vyloučit a chybu nepřítele kladenský fanoušků mohl ztrestat Patera – bekhendem ale trefil jen tyčku, což potvrdil i videorozhodčí. Domácí se pak neprosadili ani po velkém závaru deset vteřin před koncem a s body odjela Plzeň.

Ohlasy trenérů:

Petr Tatíček (Kladno): „První třetinu jsme nezahráli moc dobře, Plzeň byla lepším celkem. Postupem času jsme se zlepšili, dotáhli jsme dvougólové manko, navíc nastřelili tři tyče, ale na ty se nehraje. Nakonec jsme na kýžený bod nedosáhli, což je určitě škoda.“

Milan Razým (Plzeň): „První dvě třetiny jsme byli lepší, což dokazoval i poměr střel, ale z řady šancí jsme vytěžili jen dvě branky, i když domácí měli své příležitosti, cinkaly nám tam tyčky a využili dvě přesilové hry. Třetí gól Straky padl trochu se štěstím, ale on si i přes dobrou obranu soupeře svoje místo vždycky najde. Nakonec si odvážíme velice cenné tři body.“

HC Vagnerplast Kladno – HC Plzeň 1929 2:3 (0:1, 1:1, 1:1). Branky a nahrávky: 34. Kalla (Toman, S. Treille), 49. S. Treille (Kalla, Toman) – 19. Plášek (Dvořák, Obdržálek), 28. Stránský (Modrý), 55. Straka (Modrý, Vlasák). Rozhodčí: Hribik, Husička – D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 1740.

Kladno: Falter – Drtina, Šmach, Toman, D. Růžička, L. Procházka, Piskáček, od 30. navíc Mnacjan – Bicek, Patera, Kuchler – S. Treille, Kalla, Bílek – Látal, Valský, Bělohlav – Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Plzeň: Horčička – Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Frolo, Slaney, St. Pierre – Duda, Straka, Vlasák – Stránský, Jan Kovář, Pitule – Plášek, Haman, Lev – Vostřák, Dvořák, Obdržálek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.