Je to téměř přesně deset roků, kdy posilami z NHL napumpované Kladno hostilo 3. října 2012 hádejte koho? Právě Třinec. Porazilo ho 3:1, když se žádná z hvězd neprosadila, ale Hlaváč, Dragoun a Kuchler zajistili náskok 3:0, který už jen v poslední minutě upravil třinecký Růžička.

A Rytíři šli do čela soutěže.

Zápas tehdy sledovala rekordní návštěva 6590 diváků, to bylo od roku 2004 a jiného startu Jaromíra Jágra v Kladně nejvíc, co přišlo. Podobná návštěva už na stadion v Kladně asi nikdy nepřijde, kapacita je snížena na 5200.

Také favorit zápasu se změnil. Zatímco v roce 2012 ani silné seskupení Třince nemohlo nabídnou v sestavě hráče jako Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, Marek Židlický, Tomáš Kaberle a Jiří Tlustý, teď má oproti Rytířům soupisku nabitou papírově lepšími hráči.

Jenže Kladno se zatím nenechalo od nikoho přehrát a z každého z pěti zápasů urvalo aspoň bod. Pokud by se dnes večer povedly tři a v souběžně hraném utkání Vítkovic a Mladé Boleslavi se půjde do prodloužení, pak Kladno v čele bude.

Nebo mu hrdý mistr, který už je ve městě od včerejška, nedá šanci?

Přijďte se podívat, startuje se v 18:00.

Tehdejší zápas s Třincem si připomeňte ve fotogalerii u článku. 

8. kolo hokejové extraligy, 3. října 2012:

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 39. Hlaváč (Patera), 43. Dragoun (Kuchejda, Eberle), 49.Kuchler (Valský) - 60. M. Růžička (Varaďa, Bonk). Rozhodčí: Fraňo, Wagner -Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:6, navíc Zíb (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6590.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek,Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Kuchejda,Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klesla, Klouček, od10. navíc Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský- Klimenta, Polanský, Rákos - od 41. navíc Orsava, Hrňa, Podešva. Trenéři:Turek a Janků.