Divočina v Benátkách! Rytíři ale berou cennou výhru

Benátky nad Jizerou – Devět branek a pohledný hokej, přesně to přinesl zápas mezi hokejisty Benátek a Kladna. Již ve druhé minutě otevřel střelecký účet Kubík a předznamenal tím průběh celého utkání, v němž Rytíři skórovali za úvodní čtyři minuty hned třikrát!

15.9.2018

WSM liga: Kladno - Benátky n. J. Foto: Jiří Nagy

Lepší úvod si snad ani Kladenští nemohli ani přát. Hned ve druhé minutě využili vyloučení domácího Maiera. Z pozice u tyčky kotouč za zaskočeného Schwarze protlačil Kubík. O necelou minutu později Rytíři měli hrát druhou přesilovou hru. K ní už nedošlo, když Hajný z mezikruží přesně zacílil do růžku Schwarzovy branky.

Na nedisciplinovanost Benátečtí doplatili i potřetí. Machač z rohu předložil puk Kubíkovi a ten se nemýlil.

Na své šance si domácí přišli až po polovině první třetiny, kdy se faulů začali dopouštět i hosté z Kladna. Obránci Kolmann s Hanouskem pálili od modré pouze do betonů připraveného Cikánka, Špaček v jasné šanci netrefil poskakující puk.

O chvíli později prožili gólovou radost i domácí. Duda za bránou snadno obral univerzála Svedlunda a dobře si poradil i s Cikánkem.

Do druhé třetiny už domácí vstoupili lépe. Do míst před branku dostal puk Najman.Z bezprostřední blízkosti ale Cikánka nepřekonal. Ačkoliv se hra ve druhé části vyrovnala, branku opět vsítili jako první hosté. Po kombinaci se kotouč dostal až na hůl kladenského kapitána Strnada, který zkušeně překonal Schwarze.

Zlepšená hra domácích se projevila i na skóre. Po střele od modré Cikánek vyrazil puk a Husa s přehledem dorazil za jeho záda.

I Benáteckým se povedlo vstřelit dva góly v rychlém sledu. Důrazný Průžek ze skrumáže protlačil puk do branky a rázem to bylo jen o gól!

Ovšem ještě do druhé sirény se nechal podruhé vyloučit bouřlivák Duda a Rytíři podruhé jeho vyloučení využili. Z velkého úhlu vystřelil Machač a po zvláštních odrazech skončil puk za zády překvapeného Schwarze.

Hned zkraje třetí třetiny mohl být rozdíl opět už jen jednogólový. Chrtek se Špačkem ujeli do přečíslení, které druhý jmenovaný dobře zakončil, ale Cikánek předvedl neskutečný zákrok a gólu tak zabránil.

Třetí třetina byla skoupá na velké šance. Zajímavější situace přinesl až závěr zápasu. A rovnou gólovou – po návratu vyloučeného Dudy Strnad našel přesnou přihrávkou Vampolu, který prostřelil Schwarze.

Další šanci měl Duda, který pláchl hostující obraně. S brankářem si však už neporadil.

Méně než minutu před koncem utkání se na ledě strhla mela, která však už na výsledek utkání neměla žádný vliv.

HC Benátky nad Jizerou – Rytíři Kladno 3:6 (1:3, 2:2, 0:1).

Branky a nahrávky: 16. Duda (Zachar), 31. Husa (Niko, Mikyska), 33. Průžek (Najman) – 2. Kubík (Říha), 3. Hajný (Zajíc, Zikmund), 5. Kubík (Machač, Říha), 27. Strnad (Machač, Vildumetz) 40. Machač, 55. Vampola (Kružík, Strnad). Rozhodčí: Kašík, Vokřál – Bosák, Kotlík. Vyloučení: 7:6, využití 0:3. Střely: 28:36. Diváků: 811.

Benátky: Schwarz – Kunst, Kolmann, Hanousek, Maier, Niko, Husa – Zachar, Mikyska, Duda – Šír, Chrtek, Špaček – Psota, Najman, Průžek – Wiencek, Braid, Rychlovský.

Kladno: Cikánek – Nash, Svedlund, Říha, Hořava, Zelingr, Zajíc, Kehar – Kubík, Vampola, Jelínek – Vildumetz, Machač, Strnad – Kružík, Filip, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha.

Jan Šejhl

Autor: Redakce

15.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Manipulační dělník 13 500 Kč Pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) Manipulační dělník na pile. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Telefonický kontakt:, Po - Pá 7:00 - 14:00 hod., , , Prémie 0 - 100%. Pracoviště: Oz stavby s.r.o., Důl Libušín, č.p. 940, 273 06 Libušín. Informace: Šárka Medeová, +420 606 753 787. Služby - Služby Kadeřník 35 000 Kč Kadeřníci Holič - profesionál. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 55000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Holič - Barber profesionál - hledáme k sobě kolegu/kolegyni do profesionálního Barbershopu v Kladně. Náš Barbershop je ve stylu starého Londýna., , Požadujeme:, - praxe výhodou - ne podmínkou, - pro zájemce bez praxe - nutnost účasti na pravidelném vzdělávání v rámci našeho Barbershopu , - příjemné vystupování, dochvilnost, chuť na sobě pracovat, , Nabízíme:, Spravedlivé platové ohodnocení, 35 000 - 50 000 Kč měs., za nadstandardní výkon nadstandardní odměny, pravidelné vzdělávání od českých i zahraničních profi holičů hrazené firmou.. Pracoviště: Kingsman the barber shop s.r.o., Purkyňova, č.p. 3367, 272 01 Kladno 1. Informace: František Melka, . Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 18 000 Kč Číšníci a servírky Číšník, servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Bližší informace na uvedeném telefonním čísle nebo emailu.. Pracoviště: Safnaj s.r.o., Havlíčkova, č.p. 3084, 272 04 Kladno 4. Informace: Jindřich Souček, +420 773 271 200. Dělnické profese - Hledáme lešenáře 40 000 Kč Lešenář Pro práci v Berlíně hledáme schopné lešenáře. Práce je v hodinové sazbě, nástupní mzda je 230 Kč/hod plus diety. Ubytování zajištěno.

Lenka Rollová s klisnou New Dancing Princess
7

Lenka Rollová září v evropském westernu

Z loňského přípravného zápasu v plzeňské hale Lokomotiva. Český tým vyhrál nad Německem vysoko 13:2.

Čeští futsalisté míří do Nymburka a chtějí zpět na visegradský trůn

Jak Zwiefelhofer počkal na soka a utopil černochy

Kladno – Ten den se bojovalo o hodně, o výjezd na mistrovství světa v krosu do Madridu. Tam se za socialismu, v roce 1981, jen tak někdo nedostal a ve hře přitom byla jediná vstupenka.