Lepší úvod si snad ani Kladenští nemohli ani přát. Hned ve druhé minutě využili vyloučení domácího Maiera. Z pozice u tyčky kotouč za zaskočeného Schwarze protlačil Kubík. O necelou minutu později Rytíři měli hrát druhou přesilovou hru. K ní už nedošlo, když Hajný z mezikruží přesně zacílil do růžku Schwarzovy branky.

Na nedisciplinovanost Benátečtí doplatili i potřetí. Machač z rohu předložil puk Kubíkovi a ten se nemýlil.

Na své šance si domácí přišli až po polovině první třetiny, kdy se faulů začali dopouštět i hosté z Kladna. Obránci Kolmann s Hanouskem pálili od modré pouze do betonů připraveného Cikánka, Špaček v jasné šanci netrefil poskakující puk.

O chvíli později prožili gólovou radost i domácí. Duda za bránou snadno obral univerzála Svedlunda a dobře si poradil i s Cikánkem.

Do druhé třetiny už domácí vstoupili lépe. Do míst před branku dostal puk Najman.Z bezprostřední blízkosti ale Cikánka nepřekonal. Ačkoliv se hra ve druhé části vyrovnala, branku opět vsítili jako první hosté. Po kombinaci se kotouč dostal až na hůl kladenského kapitána Strnada, který zkušeně překonal Schwarze.

Zlepšená hra domácích se projevila i na skóre. Po střele od modré Cikánek vyrazil puk a Husa s přehledem dorazil za jeho záda. 

I Benáteckým se povedlo vstřelit dva góly v rychlém sledu. Důrazný Průžek ze skrumáže protlačil puk do branky a rázem to bylo jen o gól!

Ovšem ještě do druhé sirény se nechal podruhé vyloučit bouřlivák Duda a Rytíři podruhé jeho vyloučení využili. Z velkého úhlu vystřelil Machač a po zvláštních odrazech skončil puk za zády překvapeného Schwarze.

Hned zkraje třetí třetiny mohl být rozdíl opět už jen jednogólový. Chrtek se Špačkem ujeli do přečíslení, které druhý jmenovaný dobře zakončil, ale Cikánek předvedl neskutečný zákrok a gólu tak zabránil.

Třetí třetina byla skoupá na velké šance. Zajímavější situace přinesl až závěr zápasu. A rovnou gólovou – po návratu vyloučeného Dudy Strnad našel přesnou přihrávkou Vampolu, který prostřelil Schwarze.

Další šanci měl Duda, který pláchl hostující obraně. S brankářem si však už neporadil.

Méně než minutu před koncem utkání se na ledě strhla mela, která však už na výsledek utkání neměla žádný vliv.

HC Benátky nad Jizerou – Rytíři Kladno 3:6 (1:3, 2:2, 0:1).

Branky a nahrávky: 16. Duda (Zachar), 31. Husa (Niko, Mikyska), 33. Průžek (Najman) – 2. Kubík (Říha), 3. Hajný (Zajíc, Zikmund), 5. Kubík (Machač, Říha), 27. Strnad (Machač, Vildumetz) 40. Machač, 55. Vampola (Kružík, Strnad). Rozhodčí: Kašík, Vokřál – Bosák, Kotlík. Vyloučení: 7:6, využití 0:3. Střely: 28:36. Diváků: 811.

Benátky: Schwarz – Kunst, Kolmann, Hanousek, Maier, Niko, Husa – Zachar, Mikyska, Duda – Šír, Chrtek, Špaček – Psota, Najman, Průžek – Wiencek, Braid, Rychlovský.


Kladno: Cikánek – Nash, Svedlund, Říha, Hořava, Zelingr, Zajíc, Kehar – Kubík, Vampola, Jelínek – Vildumetz, Machač, Strnad – Kružík, Filip, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha.

Jan Šejhl