"A to jsem hráli bez čtyř opor zadních řad," uvedl druhý kouč Kladna Petra Tatíček a pochválil dorostence Adama Zicha, který v obraně podruhé v sezoně zaskočil.

Nejvíc hřála výhra Pavla Řepku. Vytáhlému borci, který do Kladna dojíždí až z Hořovic, se povedl první hattrick v sezoně! Tím potvrdil, že po právu patří do úzké špičky kanadského bodování extraligy.

Podle druhého kouče Kladna Petra Tatíčka ale byl jasnou jedničkou zápasu brankář Dominik Stahl.

Rytíři si zkomplikovali život v samotném závěru utkání. Za stavu 5:2 totiž dvakrát inkasovali, přičemž Keszi jedeníct vteřin před koncem rozhodl do prázdné brány.

"Už nám zřejmě docházely síly," mínil Tatíček, jenž měl k dispozici tři kompletní pětky. Svoji roli mohla sehrát i skutečnost, že Sparta nehrála dvě utkání ve dvou dnech.

Kladnu patří osm kol před koncem základní části třetí místo a dá se říct, že už má jistotu, že  se vejde do tuctu nejlepších týmů, jež budou pokračovat nadstavbovou částí, ve které se dosažené body vymažou.

V prvním utkání po svátcích se Rytíři představí 5. ledna v Mladé Boleslavi. Ta potřebuje body jako sůl. Totéž platí o Liberci, jehož hosty budou druhý den.