Bitka mezi Kanaďanem Dotchinem a Chlapíkem se odehrála v 58. minutě za stavu 6:1 pro Spartu. Dotchin obdržel od rozhodčích trest na 2+5 minut a do konce utkání.

Dotchin nasbíral tresty do konce zápasu už během přípravy, kde pravidelně nedohrával, a od začátku extraligy už pochytal 39 trestných minut. Šéf klubu Jaromír Jágr se ho však v rozhovoru pro isport.cz zastal, podle něj napadený Filip Chlapík také měl během zápasu zákroky, které se Kladeňákům nelíbily. 

Po Jakubu Strnadovi, který byl disciplinárně potrestán za sražení čárového rozhodčího Vladimíra Rožánka, ve Vítkovicích, je to další nepříjemnost, Kladno už přišlo o dva hráče. Ale poprvé může ve středu nasadit posilu Denise Kusého, jemuž už trest z Finska vypršel.

Dál se také nahlas diskutuje o příchodu Radka Smoleňáka, ale vedení klubu informaci nepotvrdilo. "Jak už jsme před dvěma týdny uvedli, nepopíráme, že jsme s Radkem Smoleňákem v kontaktu byli a jsme, ale aktuálně má platný kontrakt v Hradci Králové," uvedl mluvčí Jaroslav Keimar.