V první čtvrtině soutěže dali obránci Rytířů jediný gól Petrem Mockem, jenž se vrátil do sestavy po dvouzápasovém trestu za faul na plzeňského Straku. Na Mocka v neděli navázali hned dva beci. Ti, od nichž se góly tak trochu i čekají.

Od modré si nejprve naládoval svou pověstnou houfnici Marek Židlický a po něm v 11. minutě i nejlepší hráč utkání Tomáš Kaberle.

Takhle skvělý vstup měli Kladenští do zápasu i ve Varech a velmi podobně se vyvíjela i druhá část, v jejíž polovině Nedvěd dokonalou tečí snížil.

A znovu stejně jako ve Varech: Náskok Kladna mohl pojistit Eberle, ale ve velké šanci selhal. Bicek následně bombou už skóroval, ale sudí se unáhlili a pískali o něco dřív kvůli ležícímu Melkovi.

Smolař Eberle pak neproměnil tutovku ani v úvodu třetího dějství, ale to odehráli hosté už úplně jinak než ve čtvrtek. A Eberle se dočkal. Jeho skvěle hrající řada s Melkou a Valským, na níž se Středočeši určitě mohou spolehnout i skončení výluky v NHL, mu připravila rozhodující trefu v 52. Minutě.

Byla o to důležitější, že chvíli předtím další smolař Bicek napálil jen břevno, což prokázal teprve videorozhodčí.

Hlasy trenérů

Marián Jelínek (Liberec): „Bohužel jsme nenavázali na poslední výkony. Jsem trošku rozpačitý, protože v zápase, kdy favoritem je soupeř a hrajeme doma, tak jsem čekal lepší výkon. Byla to úžasná krizová situace, která měla vybudit hráče k lepšímu výkonu, ale bohužel polovina mužstva nepodala výkon, který bychom potřebovali, abychom byli schopni konkurovat Kladnu. Jinak byli dnes hosté jednoznačně lepší a zaslouženě vyhráli."

Zdeněk Vojta (Kladno): „Bylo to krásné utkání v plné hale. Kamkoliv se hneme, tak se hraje dobré utkání. Domácí nás v první třetině zaskočili svým výkonem, pak trošičku odešli. My jsme po dlouhé době dokázali dát tři branky a pokud je dáme, tak většinou vyhráváme."

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. P. Nedvěd (Bulíř) – 4. Židlický (Patera), 11. T. Kaberle, 52. Eberle (Valský, Melka). Rozhodčí: Turčan, Smitka – L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:3, navíc Šmíd (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Pinc – Čutta, Šmíd, Čakajík, Havíř, Cebák, Výtisk, D. Kajínek – Bulíř, P. Nedvěd, Dušek – Bárta, T. Urban, Špaček – Kudrna, Galamboš, Kica – L. Krejčík, Roman Vlach, Filippi. Trenéři: M. Jelínek, Pešán a Kapoun.

Kladno: Chábera – Židlický, Černošek, Piskáček, T. Kaberle, Macholda, Mocek, J. Drtina – Kuchejda, Plekanec, Tlustý – Bicek, Patera, Hlaváč – Strnad, Lukáč, Kuchler – Eberle, Melka, Valský. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu.